راه اندازی پیشرفته ترین سیستم نظارت بر كیفیت هوای جهان در لندن

راه اندازی پیشرفته ترین سیستم نظارت بر كیفیت هوای جهان در لندن

به گزارش گل اركیده محققان اظهار كردند: شبكه نظارت بر كیفیت هوا شامل شبكه ای بیشتر از ۱۰۰ سنسور پیشرفته است كه در سراسر لندن مستقر شده است.به گزارش گل اركیده به نقل از ایسنا به نقل از سیتی نیوز، بررسی ها از آن حكایت می كند كه در شهر لندن - پایتخت انگلستان - پیشرفته ترین شبكه نظارت بر كیفیت هوا در جهان بوجود آمده است.

طرح بررسی آلودگی هوا با عنوان تنفس لندن(Breathe London) را صادق خان - شهردار لندن - عرضه كرده است.

این طرح كه شامل شبكه ای با ۱۰۰ سنسور پیشرفته تلفن ثابت و همراه می باشد روی تیرهای چراغ برق و ساختمان ها نصب شده است و به صورت مداوم، اطلاعات را از مناطق صدمه دیده و حساس مانند مدارس و مهدكودك ها در سراسر شهر ارسال می كند.

فناوری پیشرفته با تحلیل داده های جدید، سطح بی سابقه ای از جزئیات بحران كیفیت هوا را در لندن فراهم و بینش جدیدی درباره منابع آلودگی بوجود می آورد. اطلاعات تولیدی در این شبكه در وب سایت Breathe London برای عموم افراد قابل دسترسی است و از نتایج این طرح می توان برای شهرهای سراسر جهان بهره برد.

یكی دیگر از گام های برداشته شده در این شهر برای كاهش آلودگی، بهره گیری از ماشین های فشرده كننده گرد و خاك روی سطح جاده هاست. این دستگاه ها با حركت روی سطح خیابان های شهر، گرد و خاك موجود روی آنرا برداشته و به این شكل از ورود آن به هوا جلوگیری می كنند.

سیاست های تشویقی دولت برای خرید و استفاده از خودروهای برقی هم یكی دیگر از اقدامات انجام شده است. هدف از این سیاست ها، افزایش سهم خودروهای برقی در حمل و نقل شهری است. پرداخت درصدی از قیمت خودرو و معافیت از برخی مالیات ها را می توان نمونه هایی از این سیاست های تشویقی دانست.

شهردار لندن اظهار نمود: هوای آلوده در لندن یك بحران بهداشت عمومی است كه هرساله سبب مرگ هزاران نفر در این شهر می شود همینطور عاملی برای افزایش ابتلاء به بیماری های ریوی و تنفسی است.1397/11/06
23:52:04
5.0 / ۵
4437
تگهای خبر: آلودگی , بهداشت , دستگاه , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است