رئیس كمیسیون بهداشت مجلس مطرح كرد؛

پشت پرده ورود سیگار قاچاق به كشور، عده ای از دخانیات نان می خورند

پشت پرده ورود سیگار قاچاق به كشور، عده ای از دخانیات نان می خورند

گل اركیده: رئیس كمیسیون بهداشت و درمان مجلس با عنوان این مطلب كه قاچاق سیگار در كشور غوغا می كند، اظهار داشت: افرادی هستند كه از دخانیات به نان و نوا می رسند.به گزارش گل اركیده به نقل از مهر، حسینعلی شهریاری، روز پنجشنبه در همایش شبكه ملی جلوگیری از بیماری های غیرواگیر اظهارداشت: سال ۸۳ قانون جامع مبارزه با استعمال مواد دخانی به تصویب مجلس رسید و بر همین مبنا قرار شد سالی ۱۰ درصد افزایش قیمت مواد دخانی داشته باشیم كه متاسفانه این اتفاق نیفتاد.
وی با بیان این مطلب كه افرادی در كشور از دخانیات به نان و نوا می رسند، اشاره كرد: متاسفانه سیگار قاچاق در كشور غوغا می كند.
شهریاری با طرح این سئوال كه چه كسانی هستند كه سیگار قاچاق را با كانتینر وارد كشور می كنند، اظهارداشت: شك ندارم كه عده ای در ارتباط با قاچاق سیگار منافعی دارند.
وی با اشاره به جلسه روز گذشته كمیسیون تلفیق مجلس، اضافه كرد: در این نشست سوژه افزایش مالیات بر سیگار عنوان شد كه متاسفانه برخی از نمایندگان با آن مخالفت كردند.
شهریاری با اشاره به تجمعاتی كه گاهی بازنشستگان در مقابل مجلس دارند، اظهار داشت: این بازنشستگان كه برای مسائل مختلف همواره در مقابل مجلس اعتراض می كنند، برای یك دفعه هم كه شده از ما سوژه افزایش مالیات بر سیگار را مطالبه كنند، برای اینكه از این محل سالی ۱۲ تا ۱۳ هزار میلیارد تومان منابع كسب میگردد كه می توان آنرا برای همسان سازی حقوق بازنشستگان مورد استفاده قرار داد.
وی، مطالبه گری برای افزایش مالیات بر سیگار را به نفع سلامت جامعه دانست و اظهار داشت: وقتی سوژه برچیده شدن قلیان از قهوه خانه ها عنوان شد، عده ای مدعی شدند كه ۲ هزار نفر بیكار می شوند و ما حاضر شدیم دستمزد این افراد را كه بیكار می شوند، پرداخت نماییم اما مخالفان به خاطر منافعی كه دارند اجازه چنین كاری را نمی دهند.
رئیس كمیسیون بهداشت و درمان مجلس با عنوان این مطلب كه برخی افراد به رأی قهوه خانه داران و رستوران داران جاده چالوس احتیاج دارند، تاكید كرد: ما می دانیم در تنباكوهایی كه در قهوه خانه ها سرو می شود، انواع و اقسام مواد مخدر قاطی آنها است.
شهریاری افزود: متاسفانه زور ما به این قبیل افراد نرسید.
وی اشاره كرد: البته ما این مسائل را به هنگام بحث بر سر بودجه در صحن علنی مجلس مطرح خواهیم كرد، برای اینكه شاهد می باشیم كه گرایش دختران و زنان ما به سوءامصرف مواد دخانی رو به افزایش است.

1397/10/30
13:54:38
5.0 / ۵
4352
تگهای خبر: بهداشت , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است