نماینده مجلس:

200 میلیون دلار به طرح های آبخیزداری كشور اختصاص یافت

200 میلیون دلار به طرح های آبخیزداری كشور اختصاص یافت

به گزارش گل اركیده عضو كمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: 200 میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی به طرح های آبخیزداری كشور اختصاص یافته است.


به گزارش گل اركیده به نقل از ایرنا، حمیدرضا حاجی بابایی روز شنبه در جریان بازدید از طرح های آبخیزداری فامنین بیان كرد: اختصاص این میزان اعتبار برای اجرای طرح های آبخیزداری موید اهمیت مسائل زیست محیطی است.
وی افزود: حفاظت و حراست از منابع طبیعی باید بعنوان یك اصل مهم تلقی شده و مسئولان در پاسداری از این منابع پرارزش تلاش مضاعفی داشته باشند.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: رویكرد مجلس به حفاظت از منابع طبیعی و اجرای طرح های آبخیزداری با هدف حفظ آب و خاك مثبت است.
حاجی بابایی افزود: 160میلیارد ریال برای اجرای طرح های آبخیزداری همدان اختصاص یافته كه با عنایت به مشكلات آبی و وسعت حوزه های آبخیز این استان، تلاش می نماییم این میزان اعتبار افزایش یابد.
مدیركل منابع طبیعی و آبخیزداری همدان هم در جریان این بازدید اظهار داشت: سه مقوله منابع طبیعی، پدیده خشكسالی و ریزگردها نیازمند توجه بیشتری هستند.
اسفندیار خزایی اضافه كرد: برای پاسداری از منابع طبیعی از توان و مشاركت های مردمی، دانش و ظرفیت نیروهای بومی و محلی استفاده می گردد.
وی افزود: طرح های آبخیزداری این استان هم اینك در 17 زیرحوزه آبخیز با هدف برای مدیریت آب های سطحی و عملیات آبخیزداری در حال اجرا می باشد.
مدیركل منابع طبیعی و آبخیزداری همدان تصریح كرد: هدف اصلی از اجرای آبخیزداری حفظ خاك است چراكه توجه به كیفیت خاك باعث افزایش پوشش گیاهی و كاهش معضل آب می گردد.
خزایی اضافه كرد: با اجرای عملیات آبخیزداری در آینده نزدیك شاهد تحولات بزرگ در حفظ خاك و پیشگیری از رسوب و تغذیه سفره های زیر زمینی خواهیم بود.
فرماندار فامنین هم در این بازدید اظهار داشت: 25 میلیارد ریال از اعتبارات صندوق توسعه ملی به طرح های آبخیزداری این شهرستان اختصاص یافته است.
سید مجید شماعی اضافه كرد: مسئولان محلی بخصوص دهیاران، شوراهای اسلامی و مردم باید برای تحقق اهداف آبخیزداری همچون كنترل سیل و رسوب، حفظ آب و خاك است همكاری داشته باشند.
7526/2090


1397/10/22
15:55:58
5.0 / ۵
4216
تگهای خبر: آب , زیست محیطی , سفر , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است