ذرات معلق در هوای اراك 2 برابر حد استاندارد است

ذرات معلق در هوای اراك 2 برابر حد استاندارد است

گل اركیده: مدیركل حفاظت محیط زیست استان مركزی اظهار داشت: ذرات معلق هوای اراك روز یكشنبه حدود 2 برابر استانداردهای زیست محیطی است.


«رضا میرزایی» در گفت و گو با ایرنا اضافه كرد: طبق گزارش مركز پایش آلاینده های هوای اراك شاخص كیفیت هوای این كلانشهر در ساعت 11 امروز (یكشنبه) به 67 میكروگرم بر متر مكعب رسید كه نشانگر كیفیت هوای ناسالم برای گروه های سنی حساس است.
وی بیان كرد: شاخص استاندارد سنجش آلاینده های هوا 35 میكروگرم بر متر مكعب است.
مدیركل حفاظت محیط زیست استان مركزی افزود: شاخص ارزیابی هوای روز گذشته این شهر به 82 رسید كه بیان كننده وضعیت هوای سالم بود.
میرزایی سفارش كرد: در روزهایی كه كیفیت هوا ناسالم می باشد گروه های سنی حساس همچون كودكان، زنان باردار، بیماران قلبی ریوی، سخت درمان و سالمندان از تردد در فضاهای باز اجتناب كنند.
كلانشهر اراك با 520 هزار نفر جمعیت به لحاظ اقلیمی از سه سمت با كوه محصور شده و از یك سمت باز با تالاب كویری میقان همجوار است.
وجود كانون ها و چشمه های غبار نمكی در تالاب كویری میقان اراك یكی از عوامل بالقوه برای آلایندگی این كلانشهر است و با كمترین وزش باد ریزگردها با منشا محلی قابلیت انتقال در هوای اراك را دارند.
تالاب میقان مهمترین كانون بحرانی فرسایش بادی دارای مطالعات فنی در استان مركزی است كه مساحت این كانون 12 هزار هكتار است و میزان فرسایش بادی آن در هر هكتار 100 تن در سال است.
كلانشهر اراك پارینه 70 روز آلوده و از شروع سال جاری تابحال 42 روز آلوده را در كارنامه خود دارد.
3005/6013/


1397/10/09
15:24:36
5.0 / ۵
4384
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است