فاضلاب مسكن مهر پردیس سد ماملو را تهدید می كند

فاضلاب مسكن مهر پردیس سد ماملو را تهدید می كند

به گزارش گل اركیده رئیس اداره محیط زیست شهرستان پردیس اظهار داشت: سد ماملو تامین كننده آب آشامیدنی تهران است و فاضلاب تولیدی تصفیه نشده فاز 11 به انتهای روستای باغكمش كه در پشت سد قرارگرفته می ریزد.


به گزارش گل اركیده به نقل از ایرنا، عزیز میكائیلی روز پنج شنبه در جمع خبرنگاران تصریح كرد: برای فازهای 11 و 7 مسكن مهر شهر پردیس تصفیه خانه فاضلاب پیش بینی نشده است كه تهدید جدی برای سلامت مردم منطقه به حساب می آید.
وی در ادامه با اشاره به پسابهای خام فاضلاب و فلزات تصفیه نشده آبكاری های منطقه تصریح كرد: به علت عدم توجه به زیر ساخت های زیست محیطی، شاهد به خطر افتادن سلامت مردم در حوزه امنیت و سلامت آب هستیم، بر مبنای نتایج آزمایشات عناصر موجود در پساب تصفیه نشده فاضلاب شاهد شاخص های میكروبی و فلزات سنگین خطرناك هستیم.
رئیس اداره محیط زیست شهرستان پردیس اظهار داشت: وزارت نیرو و شركت آب و فاضلاب بخشی از تعهدات خویش را با ساخت یك مدول تصفیه خانه فاضلاب انجام دادند و بخشی از فاضلاب به سمت تصفیه خانه هدایت می شود، سازمان حفاظت محیط زیست در جهت اهداف زیست محیطی جهت تاسیس تصفیه خانه دوم همكاری لازم را داشته با نگاهی مثبت پروژه ها را ارزیابی و مجوز زیست محیطی را برای ساخت مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب صادر كرده و این پروژه در حال ساخت است.
میكائیلی با اشاره به عدم رعایت تشریفات اداری و در ساخت فاز8 مسكن مهر بدون در نظر گرفتن رای دیوان عدالت اداری در مورد ساخت و ساز در این فاز تصریح كرد: دیوان رای ابطال صادر كرده و با عنایت به ورود دستگاه قضا و سازمان بازرسی، هر گونه تصمیم گیری و اصلاح هندسی در مورد این فاز در سطح ملی و كلان انجام می شود

*پسماندهای پزشكی در پردیس متولی ندارد
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پردیس اظهار داشت: شبكه بهداشت و سازمان نظام پزشكی متولی بی خطر سازی پسماندهای پزشكی هستند كه متولیان به وظیفه خود درست عمل نمی كنند.
میكائیلی در ادامه اضافه كرد: پسماند های پزشكی به صورت رها شده داخل سطل های زباله داخل شهر تخلیه می گردد.
وی در ادامه با اشاره به خطر پسماندهای پزشكی تصریح كرد: افرادی به صورت غیر مجاز و با دست بی حفاظ به اقدام به تفكیك پسماندها می كنند و در معرض جراحت، بیماری با زباله های پزشكی قرار دارند و انتقال بیماری های عفونی توسط این افراد به دیگران دور از انتظار نیست.
شهرستان پردیس كه در شرق پایتخت قرار دارد بر مبنای آمار سال 95، 170 هزار نفر جمعیت دارد.
تهرام/9441 / 1539


1397/09/30
14:04:16
5.0 / ۵
4603
تگهای خبر: آب , باغ , بهداشت , زیست محیطی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است