هفت رستوران در پایتخت تخریب شد

هفت رستوران در پایتخت تخریب شد

به گزارش گل اركیده شهردار منطقه 5 تهران اظهار داشت: هفت رستوران در حریم این منطقه طی چند وقت اخیر تخریب و 24 رستوران هم پلمپ شدند.


به گزارش گل اركیده به نقل از ایرنا، رجبعلی خسروآبادی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اضافه كرد: 17 رستوران باز دستور موقت قضایی دریافت نمودند.
وی اشاره كرد: دستور موقت قضایی همان حكم دیوان عدالت اداری است.
شهردار منطقه 5 اظهارداشت: یكی از اشكالات در بحث حریم این است كه سپس گرفتن رای قضایی و در مرحله اجرا مالك با شكایت به دیوان عدالت اداری دستور موقت می گیرد.
به گفته وی مالكان سپس دریافت دستور موقت قضائی، خسارت و توسعه تخلف اتفاق می افتد كه این مسئله یكی از اشكالات ما در حوزه حریم است.
شهردار منطقه 5 با اشاره به اینكه یكی از دغدغه های اصلی این منطقه به سوژه حریم روستا و شهر است اشاره كرد: بخش هایی از روستاهای حریم وجود دارد كه ساختمان های 6 تا 7 طبقه در آن تولید شده كه ماهیت هیچ روستایی اینگونه نیست و این مساله نشان داده است در ساخت این فضا غفلت شده است.
وی افزود: در زمان حاضر مصوبه ای بعنوان جایگزین مصوبه برج باغ مورد نیاز است تا بعنوان نقشه راه منطقه ملاك قرار گیرد.
خسروآبادی اشاره كرد: هم اكنون این محدوده فریز است و امكان هیچگونه تغییر و كاری در آن وجود ندارد.
وی در ادامه با اشاره به اینكه باغات كن باید توسط مالكان حفظ شوند اظهارداشت: شهرداری باید زمینه ای فراهم آورد كه ارزش افزوده از ساخت و ساز به كاركرد منتقل شود.
خسروآبادی اشاره كرد: اگر مردم تفاوت درآمد آنی و آتی را تشخیص ندهند گرفتار مشكل می شوند.
وی درباب مشكل ترافیكی مجتمع تجاری كوروش باز اظهارداشت: 2 طرح همچون راه اندازی پاركینگ طبقاتی در زمین شرقی و احداث دسترسی از كندرو و ضلع شرق اتوبان ستاری سپس دریافت مصوبه شورا به منظور اصلاح وضعیت این مجتمع در حال بررسی است.
شهردار منطقه 5 در بخش دیگری از سخنان خود درباب گزارش عملكرد 100 روزه خود اظهارداشت: یكی از مشكل دارترین بخش های منطقه حوزه معاونت شهرسازی و معماری بود به گونه ای كه در ابتدا 80 درصد ملاقات های عمومی مربوط به شهرسازی بود در صورتی كه در 2 هفته اخیر این ملاقات ها به 3 مورد كاهش یافته است.
وی با اشاره به اینكه منطقه 5 قطب گردشگری طبیعی تهران است اشاره كرد: بیشترین كاركرد شمال منطقه به حوزه گردشگری اختصاص خواهد یافت.
خسروآبادی با اشاره به قرار گرفتن بوستان كوهسار در منطقه 5 اظهارداشت: تنها یك هزار هكتار از این بوستان در محدوده شهری قرار دارد و 5 هزار هكتار آن در حوزه منابع طبیعی قرار دارد كه طی تفاهم نامه ای مقرر است در این منطقه تفرجگاه ملی راه اندازی شود.
به گفته وی در شهریور ماه مصوبه ای از طرف شورای عالی شهرسازی و معماری ابلاغ گردید كه می تواند زمینه توسعه كن را فراهم آورد.
شهردار منطقه 5 همین طور عنوان نمود اخیرا اجازه ورود به این حوزه داده شده كه امید داریم محدوده حصارك، كن و فرحزاد ساماندهی گردد.
تهرام/9353 / 1539


1397/09/28
21:44:16
5.0 / ۵
4290
تگهای خبر: آب , باغ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است