رئیس اداره حفاظت محیط زیست شادگان:

فصل مهاجرت پرندگان به تالاب شادگان شروع شد

فصل مهاجرت پرندگان به تالاب شادگان شروع شد

به گزارش گل اركیده رئیس اداره حفاظت محیط زیست شادگان اظهار داشت: فصل مهاجرت پرندگان به تالاب شادگان، رسماً شروع شد.رحیم مجدمی در گفت و گو با خبرنگار مهر از آغاز مهاجرت پرندگان زمستان گذر به تالاب شادگان اطلاع داد و اظهاركرد: هرساله با سرد شدن هوا، مهاجرت پرندگان آبزی و كنارآبزی از مدارهای شمالی به تالاب بین المللی شادگان آغاز می گردد و الان هم این مهاجرت شروع شده است.
وی با اشاره به آغاز مهاجرت پرندگان به تالاب شادگان اظهار داشت: امسال با عنایت به آبگیری و بارش باران در بخش زیادی ازاین تالاب، پیش بینی می گردد میزان مهاجرت پرندگان زمستان گذر افزایش یابد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شادگان افزود: هر جا آب هست حیات و زندگی هم وجود دارد، زمانی كه رودخانه جراحی كه ۹۰ درصد آب تالاب را تامین می كرد در طول سال خشك بود و آبی وارد تالاب نمی گردد و تنها پساب نیشكر در قسمتی از محدوده تالاب باشد بدون شك پرندگان اندكی به تالاب آمدند، ولی در فصل بارندگی امسال با نزول رحمت الهی شاهد سیراب شدن تالاب شدیم و تالاب شادگان جان تازه ای به خود گرفت و با آغاز فصل مهاجرت زمستانه پرندگان به مناطق جنوبی شاهد مهاجرت پرندگان به تالاب شادگان هستیم.
مجدمی در انتها اظهار داشت: تالاب شادگان یكی از مهمترین سرمایه های طبیعی ایران و جهان به شمار می آید كه در جلگه خوزستان و شمال خلیج فارس قرار گرفته است. این تالاب میزبان تعداد زیادی از پرندگان كم نظیر بومی و مهاجر است. تالاب بین المللی شادگان پناهگاه حیات وحش است و در كنوانسیون بین المللی رامسر هم ثبت شده است.

1397/09/14
14:58:53
5.0 / ۵
5118
تگهای خبر: آب , محیط زیست , مهاجرت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است