جمعیت حیات وحش كاوده فیروزكوه 16 درصد افزایش یافته است

جمعیت حیات وحش كاوده فیروزكوه 16 درصد افزایش یافته است

به گزارش گل اركیده رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فیروزكوه اظهار داشت: آخرین سرشماری حیات وحش منطقه حفاظت شده و شكار ممنوع كاوده نشان داده است كه جمعیت حیات وحش این منطقه 16 درصد افزایش یافته است.


محمد فریدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح كرد: بر طبق این سرشماری آمار حیات وحش این منطقه شكار ممنوع به هفت هزار و 573 قوچ، میش، كل و بز و یك قلاده پلنگ رسیده است.
وی اضافه كرد: طبق برنامه ریزی های بعمل آمده و هماهنگی با اداره كل حفاظت محیط زیست استان تهران، سرشماری حیات وحش منطقه شكار ممنوع كاوده از توابع بخش مركزی فیروزكوه با همكاری كارشناسان اداره كل محیط بانان شهرستان های فیروزكوه و دماوند، بعضی از دوستداران طبیعت و جوامع محلی، روستاییان و محیط بانان بازنشسته طی دو روز در هفته گذشته انجام شد.
فریدی تصریح كرد: سرشماری حیات وحش به خصوص گونه های شاخص منطقه مانند قوچ، میش، كل و بز هر ساله در فصل پاییز انجام می گردد.
پیش از این فریدی اعلام نموده بود كه شهرستان فیروزكوه از نظر محیط طبیعی در كشور منطقه ای قوی است و دو منطقه مهم شكارممنوع «كاوده» به مساحت 76 هزار هكتار و اثر طبیعی ملی «تنگه واشی» در این شهرستان قرار دارد.
تهرام/9897 / 1539


1397/09/12
14:28:51
5.0 / ۵
4450
تگهای خبر: محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است