صدور مجوز شكار پرندگان در مهاباد شروع شد

صدور مجوز شكار پرندگان در مهاباد شروع شد

به گزارش گل اركیده رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد اظهار داشت: صدور پروانه شكار موقت پرندگان وحشی در این شهرستان شروع شد.


فاروق سخنور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: شكار پرندگان خشكی زی و آبزی همچون كبك و تیهو و كبك چیل، بلدرچین و باقرقره شكم سیاه كه ممنوعیت شكار ندارند، با این مجوز صادر گردیده است.
وی تصریح كرد این مجوز شكار در محدوده مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست ممنوع می باشد.
سخنور افزود: این مجوزها تا 15 بهمن ماه اعتبار دارد و برابر مقررات صید و شكار فقط افرادی كه مجوز حمل سلاح و دفترچه شكار دارند می‎ توانند برای دریافت پروانه شكار در اوقات اداری به اداره حفاظت محیط زیست مهاباد رجوع كنند.
وی افزود: هزینه صدور هر پروانه مبلغ 900 هزار ریال تعیین شده و فرد متقاضی تنها مجاز به خرید مجوز شكار یك نوع پرنده است.
سخنور تصریح كرد: برابر این قانون، شكار تنها در ایام پنجشنبه و جمعه هر هفته مجاز است و شكارچیان در هر سفر شكار می توانند بر مبنای نوع پروانه صادر شده فقط تعداد مندرج در پروانه را شكار كنند و در صورت تخلف با آنان برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.
وی بیان كرد: افرادی كه مبادرت به شكار در مناطق ممنوعه یا گونه های غیرمجاز كنند، علاوه بر برخورد قانونی، اشد مجازات و لغو پروانه شكار، محرومیت آنان از شكار برای سال های بعد هم اعمال می گردد.
رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد خاطرنشان كرد: پروانه های شكار برای آن دسته از متقاضیانی كه دارای سابقه تخلف شكار و صید هستند، صادر نخواهد شد.
9903/6185/3072


1397/09/09
01:16:51
5.0 / ۵
4927
تگهای خبر: آب , سفر , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است