سكوت پرتال خبری سازمان محیط زیست درباره مرگ یوزپلنگ ایرانی

سكوت پرتال خبری سازمان محیط زیست درباره مرگ یوزپلنگ ایرانی

گل اركیده: بیشتر از سه روز از مرگ یك یوزپلنگ آسیایی در خراسان شمالی می گذرد اما پرتال خبری سازمان حفاظت محیط زیست در این باره هیچ خبری منتشر نكرده است.یك فعال رسانه ای حوزه محیط زیست در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: سه روز قبل یك یوزپلنگ آسیایی كه شاید آخرین یوزپلنگ در خراسان شمالی می بود بر اثر برخورد با خودرو ازبین رفت و این گونه پرارزش یك قدم دیگر به انقراض نزدیك شد اما پورتال رسمی و كانال سازمان حفاظت محیط زیست به تمامی موضوعات مرتبط و غیرمرتبط با وظایف ذاتی این سازمان پرداخت به جز مرگ یوزپلنگ.
كیوان هوشمند اضافه كرد: به طور حتم عدم اطلاع رسانی در مورد مرگ یك یوزپلنگ آسیایی، دلایل این حادثه، اقدامات انجام شده جهت پیشگیری از وقوع موارد مشابه، استخراج اسپرم یوز تلف شده به عنوان ذخیره ژنتیكی و... توسط سازمان متولی تاسف بار است.
وی تصریح كرد: تاسف بار تر آنكه سازمان حفاظت محیط زیست تنها متولی حیات وحش كشور است اما حفظ یوزپلنگ آسیایی و جلوگیری از انقراض این گونه در مقابل اولویت های اصلی این سازمان همچون واگذاری شكارگاه خصوصی، پشتیبانی از تراریخته، اظهار نظرهای غیر كارشناسی در زمینه آب و... برای مدیرانش اهمیت چندانی ندارد.
هوشمند خاطرنشان كرد: به هیچ عنوان نمی توان عدم اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست در مورد مرگ یوزپلنگ آسیایی را اتفاقی یا اشتباهی سهوی دانست چراكه اگر در هر رسانه حتی گوشه روزنامه ای به سیاست ها یا مدیران سازمان بگوید بالای چشمشان ابروست، روابط عمومی این سازمان بلافاصله وارد عمل شده و انواع و اقسام جوابیه ها و بیانیه ها را صادر می كند.
مدیر پایگاه خبری دیدبان محیط زیست و حیات وحش ایران تصریح كرد: برای سازمانی كه تنها متولی تنوع زیستی و حیات وحش رو به احتضار كشور است و در مورد بازدید مشاور رییس سازمان از شكارگاه های خصوصی یزد در صفحه اصلی پورتال سازمانش اطلاع رسانی می كند اما در مورد مرگ یكی از آخرین یوزهای ایران نه متاسفم.
عصر پنجشنبه ۹۷/۸/۲۴ یك یوزپلنگ آسیایی بر اثر برخورد با خودرو در جاده سنخواست به جاجرم در حاشیه پناهگاه حیات وحش میاندشت از بین رفت.

1397/08/28
13:42:50
5.0 / ۵
5034
تگهای خبر: آب , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است