ارزشگذاری اقتصادی كالاها و خدمات اكوسیستمی در زنگ آموزش محیط زیست

ارزشگذاری اقتصادی كالاها و خدمات اكوسیستمی در زنگ آموزش محیط زیست

گل اركیده: برنامه بیست و چهارمین زنگ آموزش كاركنان سازمان حفاظت محیط زیست با اختصاص به مبحث آشنایی با ارزشگذاری اقتصادی كالاها و خدمات اكوسیستمی فردا برگزار می گردد.به گزارش گل اركیده به نقل از مهر، مدیركل دفتر آموزش محیط زیست در این خصوص اظهار داشت: در این برنامه آموزشی، حمید امیرنژاد، مدیر گروه اقتصاد كشاورزی دانشگاه علوم كشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه ساری، مبحث «آشنایی با ارزشگذاری اقتصادی كالاها و خدمات اكوسیستمی» را تشریح می كند.
آرش یوسفی اظهار داشت: در این كارگاه آموزشی، اهمیت و لزوم ارزشگذاری اقتصادی، مبانی نظری ارزشگذاری اقتصادی منابع زیست‏محیطی، كاركردها وكالاها و خدمات منابع زیست‏ محیطی و همینطور روش های ارزشگذاری اقتصادی كالاها و خدمات منابع زیست‏محیطی تبیین می گردد.

وی ادامه داد: با عنایت به محدودیت منابع طبیعی و محیط زیستی، حفاظت از محیط زیست هزینه هایی را به دنبال دارد و سؤالاتی كه مطرح می گردد این است كه آیا این هزینه ها با منافع حاصل از این حفاظت جبران خواهد شد؟ اگر حفاظت انجام نشود چه هزینه های اجتماعی را به دنبال خواهد داشت؟ آیا هزینه ها و منافع به گونه ی بهینه GDP میان جمعیت حاضر و نسل های آتی تخصیص یافته است؟ برای پاسخ به این سؤالات بدون شك آگاهی از ارزش نسبی منابع زیست‏محیطی و اكوسیستم ها اجتناب ناپذیر است و حمید امیر نژاد در این برنامه آموزشی می كوشد تا دانسته ها و تجربه هایش برای علاقمندان بیان كند.شركت برای عموم در این برنامه از زنگ آموزش آزاد است.

1397/08/22
21:45:36
5.0 / ۵
4728
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است