مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران اعلام كرد:

صدور ۱۷۵۴ اخطاریه زیست محیطی به واحدهای آلاینده

صدور ۱۷۵۴ اخطاریه زیست محیطی به واحدهای آلاینده

گل اركیده: مدیركل محیط زیست استان تهران با اشاره به اینكه بیشتر از ۱۷۰۰ اخطاریه قانونی به واحدهای آلاینده ابلاغ گردیده از پیگیری پرونده های قضایی واحدهای متخلف تا پلمب این واحدها اطلاع داد.به گزارش گل اركیده به نقل از مهر كیومرث كلانتری با اشاره به اینكه در شش ماهه اول سال جاری ۱۷۵۴ واحد صنعتی و كارگاهی دراستان تهران اخطاریه زیست محیطی دریافت كرده اند، اضافه كرد: صدور و ابلاغ این اخطاریه ها به واحدهای متخلف بر مبنای حدود ۶۱۷ مورد شكایات واصله وگزارشات مردمی و هم ۵۲۶۰ مورد پایش و بازدید كارشناسان محیط زیست استان از واحدهای صنعتی مستقر در استان صورت گرفته است.
وی در ادامه به انتقال ۱۲۷ واحد به محل مورد تایید سازمان حفاظت محیط زیست در نیمه نخست سال با پیگیری محیط زیست استان تهران اشاره داشت و اظهار داشت: همینطور ۴۳۰ مورد عرضه خود اظهاری و ۱۱۹۴ مورد پیگیری پرونده های حقوقی در خلال این مدت صورت پذیرفته است.
مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینكه كلیه واحدهای صنعتی موظف به رعایت استانداردهای محیط زیست هستند، خاطرنشان كرد: همینطور در شش ماهه اول امسال ۳۵ واحد صنعتی، كارگاهی و صنفی هم كه باوجود تذكرات و اخطارهای قبلی متاسفانه اقدامی در جهت رفع آلایندگی واحد تحت مدیریت صورت نداده بودند، بعد از طی مراحل قانونی پلمب شده و از ادامه فعالیت این واحدها جلوگیری بعمل آمد.
كلانتری اضافه كرد: این واحدها اغلب با تولید آلودگی آب، خاك و هوا، موجبات تهدید ضد بهداشت عمومی و سلامت شهروندان را بوجود آورده بودند.
وی در انتها تصریح كرد: پایش واحدهای صنعتی و خدماتی در سطح استان تهران همچنان با قوت ادامه خواهد داشت و با واحدهای آلاینده و متخلف برخورد قانونی خواهد شد.

1397/08/15
16:23:43
5.0 / ۵
4181
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است