بازگشت چهار پرنده هوبره به آغوش طبیعت

بازگشت چهار پرنده هوبره به آغوش طبیعت

گل اركیده: ۴ پرنده در معرض انقراض هوبره كه از شكارچیان غیر مجاز كشف و ضبط شده بود در زیستگاه آنها در شهرستان زیركوه خراسان جنوبی رها سازی شد.به گزارش گل اركیده به نقل از مهر مرتضی تقی زاده روابط عمومی اداره كل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی مرتضی تقی زاده رئیس نمایندگی حفاظت محیط زیست شهرستان زیركوه از رها سازی و بازگشت ۴ قطعه هوبره به آغوش طبیعت این شهرستان اطلاع داد.
وی اظهار داشت: تعداد ۴ قطعه هوبره كه طی چند روز گذشته از شكارچی متخلف كشف و ضبط شده بود بعد از تیمار و انجام مراقبت های درمانی در یكی از بهترین زیستگاههای هوبره شهرستان زیركوه رهاسازی شدند.
تقی زاده با اشاره به شروع مهاجرت پرندگان، و اینكه حوزه وسیعی از شهرستان زیركوه، زیستگاه زمستان گذران مناسبی برای این پرنده كمیاب می باشد تصریح كرد: افراد محلی و بومی منطقه می توانند بهترین همیاران محیط زیست در برخورد با پدیده قاچاق اینگونه پرندگان و جانوران باشند.
رئیس نمایندگی حفاظت محیط زیست زیركوه خاطرنشان كرد: پرنده هوبره در مبارزه با پدیده بیابان زایی، یك حلقه از زنجیره حیات برای حفظ پوشش گیاهی در مناطق كویری است. كم شدن پوشش گیاهی و افزایش ریزگردها یكی از صدمه هایی است كه در شكار هوبره به مردم بومی و محلی منطقه وارد می گردد.
تقی زاده با مهم خواندن نقش همیاران افتخاری محیط زیست و تشكل های مردم نهاد در امر حفاظت و حراست از محیط زیست و پیشگیری از صدمه های زیست محیطی از تمام علاقمندان به محیط زیست و حیات وحش خواست تا با مشاهده هرگونه تخلف شكار و صید مراتب را در اسرع وقت به ادارات حفاظت محیط زیست اطلاع داده تا در این زمینه اقدام لازم صورت پذیرد.

1397/08/07
15:12:23
5.0 / ۵
4847
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است