لایحه ویژه پشتیبانی از محیط بانان تقدیم مجلس شد

لایحه ویژه پشتیبانی از محیط بانان تقدیم مجلس شد

گل اركیده: خرم آباد - فرمانده یگان حفاظت از محیط زیست كشور اظهار داشت: لایحه ویژه پشتیبانی از محیط بانان در كمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی تصویب و به هیات رئیسه مجلس تقدیم شد.


به گزارش گل اركیده به نقل از ایرنا سرهنگ جمشید محبت خانی روز چهارشنبه در آئین تكریم و معارفه فرمانده یگان حفاظت محیط زیست لرستان با گرامیداشت یاد و خاطره 123 شهید محیط بان كشور اضافه كرد: در حوزه محیط بانی مشكلات كمبود و به روز نبودن تجهیزات، عدم آموزش، خلا قانونی و در مواردی بی احتیاطی محیط بانان وجود دارد.
وی تصریح كرد: تلاش می گردد كه با تصویب این لایحه محیط بانان و همیاران محیط بان از بیمه های مختلف نیروهای مسلح بهره مند شوند.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست كشور همینطور اظهار داشت: روز گذشته لایحه مستقل یگان حفاظت به سازمان عرضه شده و تلاش می گردد سال آینده بودجه یگان حفاظت را در بودجه سال 98 قرار دهیم و تجهیزات خودرویی، موتوری، لباس و موارد نیاز تهیه شود.
وی با اشاره به اینكه امسال 400میلیارد ریال در حوزه محیط بانی تجهیزات خریداری شد افزود: با طرح های در نظر گرفته شده سال آینده یكهزار میلیارد ریال تجهیزات محیط بانی خریداری می گردد.
وی با اشاره به اینكه لرستان در همه حوزه ها عملكرد خوبی داشته است و از استان های برتر كشور در حوزه حفاظت محیط زیست است، تصریح كرد: این استان به علت تنوع زیستی و شرایط توپوگرافی و از سویی فرهنگ شكار و وفور اسلحه با شرایط سخت و آمار بالای تخلف مواجه می باشد.
محبت خانی تصریح كرد كه حفظ جان محیط بان از اولویت های این سازمان است و از دست دادن این افراد خسارت سنگینی برای این سازمان به حساب می آید.
وی افزود: حدود 70 درصد محیط بانان شهید از حوزه بدنی با پوشش جلیقه ضد گلوله مصون می شدند كه اكنون یك هزار و 500 جلیقه ضد گلوله با قیمت 158میلیون ریال خریداری در اختیار محیط بانان قرار گرفت.
محبت خانی تصریح كرد: متاسفانه در مواردی محیط بانان از پوشش این جلیقه ها پرهیز می كنند در صورتی كه حداقل در موارد عملیاتی این جلیقه ها باید پوشیده شود.
وی در مورد استفاده از سلاح محیط بانان اضافه كرد: سلاح در اختیار محیط بانان هم فرصت و هم تهدید است و در صورت آشنایی با قانون و تطبیق قدرت تصمیم گیری با قانون ماموریت به نحو احسن انجام می گردد.
محبت خانی بر ضرورت آموزش محیط بانان تصریح كرد و اظهار داشت: در صورت آموزش قدرت تصمیم گیری بالا می رود.
وی به استخدام 300 محیط بان امسال اشاره نمود و اضافه كرد: آزمون استخدامی محیط بان در نیمه آذرماه سال جاری برگزار می گردد.
/6060/7274


1397/08/02
22:01:16
5.0 / ۵
4414
تگهای خبر: آب , تجهیزات , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است