توریست خاطی محیط بان مازنی را كتك زد

توریست خاطی محیط بان مازنی را كتك زد

گل اركیده: ساری- یكی از محیط بانان منطقه حفاظت شده میانكاله در شرق مازندران در حین بازرسی از خودروی گردشگران مورد ضرب و شتم قرار گرفت.


برپایه گزارش روابط عمومی اداره كل محیط زیست مازندران، این محیطبان از ناحیه پیشانی و بینی دچار جراحت شد كه برای مداوا به یكی از بیمارستان های منطقه اعزام شد.
بر اساس این گزارش، دلیل كتك خوردن ' محمود الهامی ' محیط بان مازنی به دست توریست خاطی كه عصر جمعه صورت گرفت، بازرسی خودروهای افراد بازدیده كننده هنگام برگشت از پناهگاه حیات وحش میانكاله بوده است كه سالانه میزبان 150 گونه از پرندگان تحت حمایت و حفاظت شده با جمعیت 1.5 میلیون بال است.
بازرسی خودروهای گردشگران بازدید كننده از پناهگاه حیات وحش میانكاله طبق دستورالعمل فرماندهی یگان حفاظت محیط زیست بعنوان ضابط قوه قضایی انجام می گردد و این بازرسی شامل تمام خودروهای عبوری حتی مسئولان هم می گردد.
این پنجمین محیط بان مازنی است كه امسال مورد ضرب و شتم معارضان به محیط زیست قرار می گیرد.
** طولانی شدن بررسی پرونده متخلفان
رئیس اداره حقوقی محیط زیست مازندران ضعف قانونی و طولانی شدن رسیدگی به پرونده شكارچیان متخلف در دستگاه قضائی و بازدارنده نبودن احكام مجازات را دلیل اصلی جری شدن متخلفان و متعرضان به محیط زیست اعلام نمود.
طاهره فضیلت روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا حمایت غیرمستقیم افراد صاحب نفوذ از متخلفان را علت دیگر جری شدن متعرضان به محیط زیست و محیط بانان دانست.
مازندران افزون بر 530 هزار هكتار منطقه حفاظتی دارد كه كمتر از 300 محیطبان كار حفاظت از این مناطق را بر عهده دارند.
6982/1654


1397/07/28
20:27:07
5.0 / ۵
4553
تگهای خبر: محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است