مدیركل محیط زیست:

50 هزار كیسه زباله بین موكب داران ایلام توزیع می گردد

50 هزار كیسه زباله بین موكب داران ایلام توزیع می گردد

گل اركیده: ایلام - مدیركل حفاظت محیط زیست ایلام اظهار داشت: اربعین امسال حدود 30 تا 50 هزار كیسه زباله توسط اداره كل حفاظت محیط زیست استان بین ایستگاه های صلواتی و زائران توزیع می گردد.


سید اسدالله هاشمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح كرد: این مقدار كیسه زباله با هدف كاهش انتشار پسماند و زباله های زائران و ایستگاه های صلواتی در میان آنها در حال توزیع است.
وی اضافه كرد: با عنایت به اینكه حجم تردد زائران در راه ایلام به مهران است سهم عمده و بیشتر كیسه های زباله در این مسیر توزیع می گردد.
هاشمی خاطرنشان كرد: همینطور برخلاف سال های گذشته كه ایستگاه های صلواتی در طول مسیرهای منتهی به پایانه مرزی مهران پراكنده بود امسال این ایستگاه ها به صورت مجتمع و تجمیع به زائران خدمات رسانی می كنند.
مدیركل حفاظت محیط زیست استان ایلام اظهار داشت: تجمیع و مجتمع سازی ایستگاه های صلواتی هم كار توزیع كیسه های زباله و هم جمع آوری پسماندها را راحت كرده است و این امر باعث كاهش انتشار پسماند در محیط می گردد.
وی اضافه كرد: همینطور با فرمانداری و بخشداری های شهرستان های محل تردد زائران جلساتی برگزار شده كه پس از آخر راهپیمایی اربعین با همكاری انجمن های مردم نهادزیست محیطی مسیرهای آلوده به پسماند و زباله زائران پاكسازی شود.
مدیركل حفاظت محیط زیست ایلام به زائران و موكب داران سفارش كرد، زباله ها و پسماندهای خویش را در كیسه های زباله بریزند و از ریختن آشغال در طول مسیر راهپمایی خودداری و اجتناب ورزند.
به گزارش گل اركیده به نقل از ایرنا، مرز بین المللی مهران در 95 كیلومتری جنوب باختری شهر ایلام طی سال های اخیر به كانون اصلی و مهم تردد زائران سوگوار حسینی تبدیل گشته است.
پیش بینی می گردد اربعین امسال حدود 2 و نیم میلیون نفر زائر از این مرز تردد كنند.
7172/6034


1397/07/25
17:19:32
5.0 / ۵
4563
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است