چهار تن چوب قاچاق در آران و بیدگل كشف شد

چهار تن چوب قاچاق در آران و بیدگل كشف شد

گل اركیده: كاشان- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل اظهار داشت: نزدیك به چهار تن چوب قاچاق تاغ از ابتدای سال جاری تا كنون از قاچاقچیان در این شهرستان كشف و ضبط شده است.


رضا شفیعی روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا بیان كرد: 13 نفر از قاچاقچیان چوب به همراه محموله های تاغ در هشت عملیات جداگانه از جانب یگان حفاظت منابع طبیعی و نیروی انتظامی شهرستان آران و بیدگل امسال دستگیر و تحویل مراجع قضائی شدند.
وی اضافه كرد: 11 نفر از متخلفان هم در حال قطع درختان تاغ دستگیر شدند؛ نزدیك به 560 اصله درخت تاغ از جانب آنها قطع شده بود كه پرونده ها در مرحله رسیدگی قضائی قرار دارد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل افزود: سودجویان به علت دوام آتش و گران بودن زغال چوب تاغ نسبت به قطع درختان اقدام می كنند و این امر عامل تخریب جنگل های دست كاشت این شهرستان می باشد.
او با اشاره به اقلیم كویری آران و بیدگل، بر اهمیت نگهداری از جنگل های دست كاشت بیابانی برای جلوگیری از هجوم شن های روان تصریح كرد و اظهار داشت: فعالیت های سودجویان و قطع درختان در سال های گذشته باعث از بین رفتن بخشی از تاغزارهای این شهرستان شده است.
شفیعی پیش تر از كشف و ضبط 10 تن تاغ و دستگیری 20 نفر از قاچاقچیان به همراه محموله های چوب در 15 عملیات جداگانه در سال قبل اطلاع داده بود.
به گزارش گل اركیده به نقل از ایرنا، شهرستان آران و بیدگل با گستره 610 هزار هكتاری دارای 102 هزار هكتار كانون بحران و یكی از مناطق در معرض خطر فرسایش بادی و توفان های ماسه ای كشور به حساب می آید.
شهرستان آران و بیدگل با برخورداری از نزدیك به 35 درصد از تاغزارهای استان در فاصله 6 كیلومتری كاشان و 215 كیلومتری شمال اصفهان واقع است.
7472/8123


1397/06/16
01:13:18
5.0 / ۵
4338
تگهای خبر: آب , اقلیم , جنگل , درخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است