فرماندار:

مدیریت پسماند شهری تكاب 15 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

مدیریت پسماند شهری تكاب 15 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

گل اركیده: مهاباد- فرماندار تكاب با اشاره به اینكه وضعیت دفن زباله در این شهرستان مناسب نیستT اظهار داشت: مدیریت پسماند شهری و دفع بهداشتی زباله به 15 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.


علی مكرمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: روزانه بیش از 45 تن زباله در تكاب تولید می گردد اما دفن غیر اصولی، رهاسازی و محل جمع آوری نامناسب آن از مهمترین چالش های زیست محیطی تكاب به حساب می آید.
وی با اشاره به وضع نامناسب مالی و بودجه كم شهرداری تكابT اظهار داشت: مدیریت پسماند شهری و ساماندهی محل دفن زباله در شهرستان تكاب نیازمند اعتبارات ویژه است.
مكرمی اضافه كرد: تابحال جلسات متعددی در این زمینه تشكیل شده اما خروجی مناسبی نداشته و راهكاری برای مشكل مدیریت پسماند شهری تكاب عرضه نشده است.
وی بیان كرد: شهرداری تكاب مشكلات مالی فراوانی دارد به صورتی كه حقوق كارگران را با تاخیرهای چند ماهه پرداخت می كند و از این رو برای ساماندهی محل دفن زباله و مدیریت پسماند شهری در تكاب باید اعتبارات ویژه ای تخصیص یابد و این مورد نیازمند توجه مدیران استانی است.
فرماندار تكاب با اشاره به اینكه با وجود قوانین خوب و صریح در مورد مدیریت پسماند، در اجرای این قوانین اقدامات مناسبی انجام نشده، افزود: برای ساماندهی محل جمع آوری و دفن زباله های شهری تكاب تابحال از ظرفیت های شهرستان و دستگاه های اجرایی استفاده شده اما برای رفع قطعی مشكل دفع پسماند شهری تكاب باید اقدامات اساسی صورت بگیرد و در این زمینه، اعتبارات ویژه و تجهیزات مدرن و كافی مورد نیاز است.
وی اظهار داشت: در جلسه ای كه با حضور معاون عمرانی استاندار آذربایجان غربی برگزار شد، مقرر شده شهرداری تكاب تا زمان تهیه و تكمیل طرح جامع مدیریت پسماند شهری نسبت به پوشش روزانه زباله، فنس كشی محوطه، عدم سوزاندن زباله ها و مدیریت شیرآبه زباله و سگ های ولگرد در محوطه سایت فعلی اقدام نماید.
وی همینطور اضافه كرد: بر مبنای مصوبات این جلسه، سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برای خرید ماشین آلات و انجام عملیات عمرانی در سایت فعلی دفن زباله، اعتبار لازم از محل اعتبارات فصل عمران شهری را به شهرداری تكاب تخصیص خواهد داد.
شهرستان تكاب با 80 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.
7514/3093/3072


1397/05/26
13:49:55
5.0 / ۵
4723
تگهای خبر: بهداشت , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است