250 واحد تولیدی منطقه آزاد چابهار مجوز زیست محیطی گرفتند

250 واحد تولیدی منطقه آزاد چابهار مجوز زیست محیطی گرفتند

گل اركیده: چابهار - مدیر محیط زیست منطقه آزاد چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان اظهار داشت: 250 واحد تولیدی و صنعتی مستقر در این منطقه برپایه بررسی و پایش های صورت گرفته در 10ماه گذشته مجوز زیست محیطی دریافت نمودند.


علی مصطفی زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح كرد: مدیریت محیط زیست منطقه آزاد چابهار از زمان تاسیس در تیرماه سال قبل تابحال مسئولیت پایش های دوره ای و كنترل آلایندگی آب، خاك، هوا و صوت را بر عهده داشته است.
وی اضافه كرد: راه اندازی مدیریت محیط زیست در منطقه آزاد چابهار یكی از لزوم ها بود كه با همت مدیرعامل این سازمان افتتاح شد كه نقش مهمی در كنترل مسائل زیست محیطی واحدهای مختلف تولیدی، خدماتی و صنعتی داشته است.
وی بیان كرد: مدیریت محیط زیست منطقه آزاد چابهار همكاری و تعامل خوبی با اداره حفاظت محیط زیست چابهار دارد و در احیا و رسیدگی به 6 طرح زیست محیطی در حال همكاری هستند.
مدیر محیط زیست منطقه آزاد چابهار اظهار داشت: برای اولین بار تیم سبز این منطقه با حضور 60 فعال محیط زیست به راه افتاده است.
مصطفی زاده پاكسازی و جمع آوری زباله های ساحل تیس، توزیع 2 هزار و 500 جلد كتاب در پنج عنوان و اجرای 12 مناسبت مختلف را همچون فعالیت محیط زیست منطقه آزاد چابهار در طول ماههای اخیر عنوان نمود.
وی بررسی آلایندگی پتروشیمی را از دیگر فعالیت ها عنوان نمود و اضافه كرد: برای كاهش اثرات زیست محیطی از 18 واحد تنها به هفت واحد پتروشیمی اجازه فعالیت داده شده است.
وی ادامه داد: برداشت آب توسط پتروشیمی از خلیج چابهار ممنوع و مقرر است در نزدیكی دره لیپار در مسیر ساحلی چابهار- بریس و متصل به آبهای اقیانوسی آب برداشت و دوباره پس آب به آنجا منتقل شود.
وی اظهار داشت: استفاده از تكنولوژی روز در پتروشیمی جای هیچ نگرانی را برای مردم محلی باقی نگذاشته است.
3043**3213


1397/03/17
20:50:49
5.0 / ۵
4492
تگهای خبر: آب , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است