زنبوردار قروه ای 40 قطعه پرنده زنبورخوار را كشت

زنبوردار قروه ای 40 قطعه پرنده زنبورخوار را كشت

گل اركیده: سنندج - یك زنبوردار در شهرستان قروه به جای بهره گرفتن از طریق های اصولی برای دور كردن پرندگان زنبورخوار از كلنی های خود ترجیح داد از سم استفاده نماید و 40 قطعه پرنده را كُشت.


رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش حفاظت محیط زیست كردستان اظهار داشت: این زنبوردار متخلف كه اقدام به كشتن 40 قطعه پرنده زنبور خوار كرده بود، دستگیر شد.
حیدر ویسی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح كرد: این شیوه برخورد با پرندگان مهاجم در بین زنبور داران مسبوق به سابقه است و این افراد به جای استفاده از شیوه هایی كه منجر به مرگ پرنده نمی گردد، از سم استفاده می نمایند.
وی خاطرنشان كرد: هر چند این پرنده در معرض خطر انقراض قرار ندارد اما این شیوه زنبورداران كه به یكباره باعث مرگ تعداد زیادی از این نوع پرنده می شود، می تواند به جمعیت آنها در دراز مدت صدمه جدی وارد كند.
رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش حفاظت محیط زیست كردستان اظهار داشت: زنبورداران می توانند با استفاده از پارچه های قرمز رنگ در اطراف كندوها، یا بهره گیری از توپ های پر از گازی كه در بالای كندوها منفجر می شود، زنبورخوارها را از كندوها دور كنند.
وی تصریح كرد: وجود پرنده های شكاری هم در نزدیكی كندوها می تواند باعث دوری زنبورخوارها شود.
ویسی با اشاره به اهمیت زنبورخوارها در طبیعت تصریح كرد: زنبورداران نباید فراموش كنند كه این پرنده جمعیت زنبورهایی كه به كندوها حمله می كنند و از زنبورهای عسل تغذیه می كنند را هم كنترل می كند.
وی خاطرنشان كرد: زنبورخوارها علاوه بر این به خوردن حشرات دیگر هم می پردازند و برای گیاهان و كشاورزی منطقه هم مفید هستند.
زنبوردار متخلف كه اقدام به از بین بردن 40 زنبوردار در اراضی شهابیه قروه كرده بود توسط محیط بانان این شهرستان دستگیر شد و پرونده تخلف محیط زیستی او برای بررسی و صدور حكم به مراجع قضایی ارجاع شده است.
پرنده زنبور خوار از راسته سبزه قباییان است، سبزقباسانان نام یكی از راسته های پرندگان است كه شامل پرندگانی همچون سبزقبا ها، زنبورخواران و ماهی خورك ها می گردد.
6108/9102


1397/02/28
15:08:33
5.0 / ۵
4485
تگهای خبر: محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است