سامانه بارشی جدیدی امروز وارد كشور می گردد

سامانه بارشی جدیدی امروز وارد كشور می گردد

گل اركیده: تهران- مدیركل شبكه پایش سازمان هواشناسی كشور اظهار داشت: سامانه بارشی جدیدی بعدازظهر امروز ( دوشنبه ) از غرب وارد كشور می گردد و بارش های خوبی را همراه دارد.


مسعود حقیقت روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا اضافه كرد: آخرین نقشه های هواشناسی نشان داده است امروز هم به تدریج از فعالیت سامانه بارشی كه در كشور وجود دارد كاسته می گردد و فقط شاهد رگبار پراكنده در بعضی از نقاط شمال شرق، شرق و دامنه های البرز شرقی بخصوص در استان سمنان خواهیم بود.
وی با اشاره به ورود سامانه جدید بارشی به كشور اظهار داشت: این سامانه باعث رگبار، رعد و برق، وزش باد و احیانا تگرگ در بعضی از مناطق غرب و شمال غرب خواهد شد.
وی تصریح كرد: سه شنبه این سامانه تقویت می گردد و تمام نوار غربی، مركزی، بعضی از نقاط جنوب كشور، استان های واقع در دامنه های البرز بخصوص البرز مركزی، شرقی و جنوبی را دربر می گیرد و بارش های خوبی در این مناطق به همراه خواهد داشت.
حقیقت ادامه داد: برای چهارشنبه پیش بینی می گردد علاوه بر مناطق یاد شده، این سامانه به مناطق شرقی كشور هم نفوذ كند و شاهد بارش پراكنده دراین مناطق باشیم، برای تهران هم اواخر روز سه شنبه و چهارشنبه بارش باران پیش بینی شده است.
مدیركل شبكه پایش سازمان هواشناسی كشور اظهار داشت: دوشنبه تا چهارشنبه افزایش 4 تا 7 درجه ای دما را در سواحل شمالی و شمال شرق شاهد خواهیم بود.
به گفته وی این سامانه تا پنج شنبه در كشور فعال است.

*** گرمترین و سردترین نقاط كشور / وضعیت تهران
حقیقت اظهار داشت: روز گذشته دلگان با بیشینه دمای 42، بستك، آبادان، پارسیان و بندر دیر با دمای 41 درجه به ترتیب گرمترین و امروز بامداد فیروزكوه با كمینه دمای 3 درجه و خیرآباد در استان زنجان و بلده در مازندران با 4 درجه خنك ترین منطقه كشور بودند.
وی اضافه كرد: كمینه دمای امروز بامداد تهران 17 درجه بود، روز گذشته بیشینه دما در پایتخت 28 بود و امروز هم به 28 تا 29 خواهد رسید، پیش بینی می گردد دوشنبه، سه شنبه و حدودا چهارشنبه پایتخت نشینان هوای گرمی را تجربه كنند.

*** سفارش كشاورزی
مدیركل شبكه پایش سازمان هواشناسی كشور اظهار داشت: با عنایت به پیش بینی های صورت گرفته و بارش باران بخصوص در مناطق شمال غرب كشور، زنبور دارانی كه در این مناطق مستقر هستند مراقب كندوهای خود باشند.
وی تصریح كرد: همینطور در نوار شمالی بخصوص استان های ساحلی خزر صاحبان استخر پرورش ماهی هوادهی منظم انجام دهند و در زمان های رعد و برق از استخرها مراقبت كنند.
حقیقت اظهار داشت: همینطور باغداران مناطق جنوبی تا آخر هفته از محلول پاشی خودداری كنند و برنجكاران هم همچنان هوادهی خزانه ها را به صورت مرتب انجام دهند.
علمی 9014**2017


1397/02/17
13:10:03
5.0 / ۵
4550
تگهای خبر: آب , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است