20 هزار اصله نهال در منطقه 8 تهران غرس شد

20 هزار اصله نهال در منطقه 8 تهران غرس شد

گل اركیده: تهران- معاون امور شهری و فضای سبز شهرداری منطقه هشت تهران اظهار داشت: 20 هزار اصله نهال در اسفندماه سال قبل در قالب عملیات نهضت درختكاری در بوستان ها و فضای سبز این منطقه پایتخت غرس شد.


ناصر رضاپور روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: كاشت درخت ها از اسفند ماه سال قبل تا ابتدای فروردین امسال در سطح منطقه ادامه داشت كه با این رویكرد سرانه فضای سبز ارتقاء یافت.
وی با اشاره به اینكه هم اكنون فضای سبز منطقه، 170هكتار است، اظهار داشت: منطقه هشت دارای 86 بوستان با مساحت 35.8 هكتار و 102 میدان به مساحت 14.9 هكتار و مابقی به صورت فضای سبز و درختان معابر عمومی است.
وی در ادامه سرانه فضای سبز برای هر شهروند را چهارمتر و 51 سانتی متر مربع بیان كرد و اضافه كرد: این میزان نسبت به فضای سبز 16 متری شهر تهران اندك است.
معاون امور شهری و فضای سبز شهرداری منطقه هشت اضافه كرد: برای افزایش سرانه فضای سبز، اقدام به تملك زمین در محلات این منطقه را در دستور كار خواهیم داشت.
وی ادامه داد: امسال با تملك حمام مرمر در منطقه وحیدیه تا حدودی سرانه فضای سبز را تا هفت دهم درصد برای ساكنین محله افزایش می دهیم.
رضاپور اظهار داشت: همینطور یكی از طرح ها فضای سبز منطقه اجرای سامانه آبیاری قطره ای به مساحت 170هكتار برای میادین و بوستان های منطقه است.
به گفته وی 46 چشمه سرویس بهداشتی در بوستان ها، باغ راه به مساحت سه هزار و 500 متر در خیابان دماوند، سه راه تهرانپارس، خانه بازیافت خشك در ناحیه سه و طرح ضربتی مبارزه و ریشه كنی جانوران مضر در سطح منطقه هشت اجرا شده است.
منطقه هشت شهرداری تهران دارای سه ناحیه شهری و باجمعیتی بیش از 350هزار نفر و با 87 بوستان و 102 میدان اصلی در شرق تهران قرار دارد.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با كانال گل اركیده استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
تهرام/7247/6003


1397/01/25
14:20:53
5.0 / ۵
4995
تگهای خبر: درخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است