100 هزار نهال تعطیلات نوروز در عرصه های طبیعی ایلام كاشت می گردد

100 هزار نهال تعطیلات نوروز در عرصه های طبیعی ایلام كاشت می گردد

گل اركیده: ایلام - معاون فنی اداره كل منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام از پیش بینی كاشت 100 هزار نهال در عرصه های طبیعی استان همزمان با تعطیلات نوروز 97 توسط گردشگران اطلاع داد.


حجت الله فتحی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار نمود: با عنایت به حضور گسترده مردم استان در مناطق تفریحی و برپا كردن چادر در دامان طبیعت نیروهای یگان حفاظت و كاركنان اداره كل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام در صدد توزیع نهال در میان این گروه های هدف در تعطیلات نوروزی هستند.
وی اضافه كرد: امسال با عنایت به مساعد بودن هوا احتمال حضور جمعیت بیشتری در طبیعت و اسكان انها در زیر چادر و تولید كمپ های خانوادگی نسبت به سال قبل وجود دارد و به همین خاطر 100 هزار اصله نهال گرمسیری و سردسیری برای توزیع بین آنها تامین شده است.
فتحی خاطرنشان كرد: این نهال ها مقاوم و متناسب با آب و هوای هر منطقه بوده و در نقاط سردسیر و كوهستانی گونه هایی چون بلوط، ارغوان، تای و در مناطق گرمسیری و خشك هم نهال از نوع اوكالیپتوس، كنار، رمیلك و... به مردم داده می گردد.
وی هدف از اجرای این طرح را فرهنگ سازی بیشتر در میان اقشار مختلف مردم برای حراست و حفاظت از عرصه های طبیعی و گونه های درختی و اهتمام انها برای كاشت نهال برشمرد.
به گفته فتحی در این طرح نیروهای یگان حفاطت و منابع طبیعی با حضور در محل برپایی چادرها و اقامتگاه های نوروزی گردشگران آموزش های لازم به خانوارها در مورد اهمیت حفظ سلامت طبیعت و راه های نگهداری از عرصه ها را عرضه می دهند.
وی خاطرنشان كرد: با عنایت به صدمه هایی كه گردشگران و ساكنان اقامت گاه های نوروزی خواه ناخواه بر طبیعت وارد می كنند توزیع، كاشت و مراقبت از نهال در دل عرصه ها می تواند به شكلی خسارت های وارده به طبیعت را كم كند.
وی اضافه كرد: خانواده ها برای مقدار دریافت و كاشت نهال هیچ محدودیتی ندارند و نهال را در نزدیكی چادرهای خود كاشته و در مدت حضور در طبیعت از آن نهال مراقبت و حراست می كنند.
به گزارش گل اركیده به نقل از ایرنا، سال قبل حدود 20 هزار نهال در میان چادرنشینان نوروزی در استان ایلام توزیع شد.
از گستره 2 میلیون هكتاری استان ایلام یك میلیون و 700 هزار هكتار آن را عرصه های طبیعی تشكیل داده است.
7172/6119


1397/01/02
11:59:38
5.0 / ۵
4625
تگهای خبر: آب , مسیر , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است