هم اندیشی مدیران و كارشناسان سازمان محیط زیست برای طرح بی زباله

هم اندیشی مدیران و كارشناسان سازمان محیط زیست برای طرح بی زباله

گل اركیده: در هم اندیشی مدیران و كارشناسان معاونت آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست ایده ها و طرح خلاقانه كارشناسان این سازمان در زمینه طرح بی زباله و كاهش پسماند عنوان شد.به گزارش گل اركیده به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست (پام)، كاوه مدنی معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست در این نشست با تاكید بر اینكه یكی از اولویت ها می بایست پسماند و بی زباله باشد، اظهار داشت: ما باید در جامعه یك دغدغه و حساسیت تولید نماییم تا حس مشاركت پذیری مردم افزایش پیدا كند.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینكه برای فرهنگ سازی در حوزه پسماند و زباله باید اول از خودمان شروع نماییم، اظهار داشت: ادارات كل حفاظت محیط زیست استان ها اقدامات موثری در جهت اجرای طرح بی زباله با مشاركت مردم و دستگاه های مسئول انجام داده اند كه قابل تقدیر است.

ایشان در ادامه به بعضی از اقدامات در جهت اجرای طرح بی زباله اشاره نمود و برگزاری كارگاه های آموزشی، تعامل با خبرنگاران، تولید استیكر و برچسب در زمینه بی زباله، راه اندازی چالش بی زباله، ارسال پیام های تبریك بی زباله در روزهای نوروز، مطرح كردن شعار های تاثیر گذار در زمینه بی زباله و استفاده از آن فضای مجازی را همچون این اقدامات برشمرد.

مدنی بر لزوم الگو سازی در زمینه كاهش پسماند برای عموم مردم تصریح كرد و اظهار داشت: امر و نهی كردن نمی تواند در فرهنگ سازی در زمینه كاهش پسماند موثر باشد.

وی اضافه كرد: اجرای طرح بی زباله در سازمان حفاظت محیط زیست باید به گونه ای باشد كه در سراسر كشور به عنوان الگویی مورد بهره برداری قرار بگیرد.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست با تاكید بر اهمیت فرهنگ سازی در مدارس كشور برای كاهش پسماند و اجرای طرح بی زباله اظهار داشت: این برنامه در دستور كار دفتر آموزش سازمان حفاظت محیط زیست قرار گرفته است.

مدنی با اشاره به نقش شخصیت های مختلف همچون هنرمندان و ورزشكاران در اجرای طرح بی زباله اظهار داشت: در این طرح از ظرفیت های هنرمندان و ورزشكاران استفاده می گردد.

در این نشست مدیران و كارشناسان معاونت آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست به عرضه ایده های نو و طرح خلاقانه در زمینه طرح بی زباله و كاهش پسماند پرداختند.

1396/12/09
14:30:58
5.0 / ۵
4467
تگهای خبر: محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است