كشورهفته خوش بارشی در پیش دارد

كشورهفته خوش بارشی در پیش دارد

گل اركیده: تهران-سرپرست مدیریت شبكه پایش سازمان هواشناسی كشورگفت: هفته خوش بارشی در پیش داریم به صورتی كه خیلی از مناطق كشور كه تابحال بارشی نداشتند، شاهد نزولات جوی خواهند بود.


مسعود حقیقت روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا اضافه كرد: سامانه بارشی كه از روزهای قبل در كشور فعال بود همچنان فعال است و امروز شنبه بارش در نیمه غربی، مناطق جنوبی، شمال و تا حدی مركز و شمال شرق كشور را خواهیم داشت.
وی اظهار نمود: بارش در استان های غربی كشور مانند استان های ایلام، كرمانشاه، كردستان، همدان، شمال خوزستان امروز از شدت بیشتری برخوردار می باشد.
حقیقت ادامه داد: بیشترین بارش ها امروز در استان های زنجان، ارتفاعات گیلان، كردستان، كرمانشاه، ایلام، لرستان، شمال خوزستان، چهارمحال و بختیاری، كهكیلویه و بویراحمد، بوشهر، جنوب فارس و شمال و غرب هرمزگان رخ می دهد كه در مناطق جنوبی تر مانند استان های فارس، بوشهر و هرمزگان با رعد و برق و وزش باد همراه است.
وی اظهار داشت: همینطور امروز بارش ها در ارتفاعات البرز مانند جاده چالوس و هراز و قسمت های شمال استان تهران و ارتفاعات زاگرس بخصوص رشته كوه دنا به شكل برف خواهد بود و فردا هم در بیشتر استان های كشور بارش را خواهیم داشت.از بعدازظهر فردا به تدریج از میزان بارش ها در نیمه غربی كشور كاسته می گردد و بیشترین بارش ها را فردا برای جنوب استان فارس، كهگیلویه و بویراحمد، هرمزگان، بوشهر، جنوب و غرب كرمان و سیستان و بلوچستان انتظار داریم.
وی اضافه كرد: این سامانه بارشی از فردا به تدریج در مناطق شرقی كشور مستقر و خارج می گردد و سامانه بارشی دیگری از شمال غرب وارد كشور می گردد كه اول نوار غربی و به تدریج سایر نقاط كشور را تحت تاثیر قرار می دهد.
سرپرست مدیریت شبكه پایش سازمان هواشناسی كشور اظهار داشت: با عنایت به اینكه سامانه در حال عبور از روی خلیج فارس و دریای عمان است امروز، فردا و پس فردا این آبها مواج و متلاطم خواهند بود.
وی اظهار داشت: یاسوج هم امروز و فردا بارش خواهد داشت در ارتفاعات بارش برف خواهد بود در بعضی مناطق هم احتمال رگبار و رعد و برق وجود دارد؛ همینطور احتمال تگرگ و وزش باد گاهی شدید خواهد شد و حداكثر دما امروز 8 درجه بالای صفر و حداقل دما فردا بامداد 3 درجه بالای صفر پیش بینی شده كه امروز بامداد یاسوج حداقل دمای آن به 6 درجه بالای صفر رسید فردا دو تا سه درجه كاسته می شود.

*** تهران امروز و فردا بارانی است
وی اظهار داشت: تهران هم امروز و فردا بارش خواهد داشت، در بعضی از ساعات با رگبار و گاهی وزش باد همراه است، فردا هم به همین صورت است و سامانه جدیدی كه وارد كشور می شود، در انتها هفته دوباره تهران را در بر می گیرد.
حقیقت اضافه كرد: ازاوایل فردا شب به تدریج كاهش ابر، از روز دوشنبه به تدریج بخصوص در مناطق شمالی تر بار بارش پراكنده خواهیم داشت، فردا هم تا حدودی كاهش ابر و گاهی وزش باد و اواخر شب افزایش ابر پیش بینی شده است.
به گفته وی بامداد دوشنبه كمینه دما در تهران به حدود چهار درجه خواهد رسید كه در واقع تا حدودی بامداد سردی خواهیم داشت.
وی اظهار داشت: دمای امروز بامداد تهران هفت درجه بالای صفر بود اما روز گذشته با 16 درجه هوایی گرم بود كه حدودا در این فصل بی سابقه بود.

*** میزان بارش ها از ساعت 9.30 دقیقه روز گذشته تا 9.30 دقیقه امروز در كشور
حقیقت اظهار نمود: بارش ها در تهران در ایستگاه فرودگاه مهرآباد 4.2 دهم میلیمتر، ایستگاه ژئوفیزیك 3.4، شمیرانات 4.4، شهریار 3.2 بود.
وی اظهار داشت: بیشترین بارش ها در مراكز استان در این بازه زمانی در روز گذشته شهر ایلام با 31.2 دهم میلیمتر بوده است اما در میان ایستگاه های هواشناسی ایوان در استان ایلام 41.8، گل تپه در همدان 30.05، ملكشاهی در ایلام 26.8 بوده است كه استان ایلام از روز گذشته تا امروز بیشترین بارش را در كشور داشته است.

*** گرمترین و سردترین نقاط كشور
وی اظهار داشت: راسك در استان سیستان و بلوچستان روز گذشته با 31.2 دهم گرمترین و سردترین هم امروز ورزقان در آذربایجان شرقی با منفی 5.8 دهم، چالدران منفی 3.4 دهم بوده است.

*** پیش بینی وضع هوای كشور در روز شنبه
- اراك 8 و 2، بارش باران
- بندر عباس 26 و 17، نیمه ابری
- اردبیل 4 و منفی 2، بارش باران یا برف
- بوشهر 23 و 12، رگبار و رعد و برق
- ارومیه 3 و منفی 1، بارش پراكنده
- بیرجند 10 و 2، بارش پراكنده
- اصفهان 13 و 6، ابری با احتمال بارش
- تبریز6 و 4، بارش باران یا برف
- اهواز24 و 13، رگبار و رعد و برق
- تهران 13 و 7، بارش باران
- ایلام9 و 3، رگبار و رعد و برق
- بجنورد 10 و 6، بارش پراكنده

*** وضع هوای فعلی خاورمیانه
- بیروت16 درجه / صاف
- ابوظبی 27 درجه / نیمه ابری
- تهران10 درجه / ابری
- قاهره15 درجه / صاف
- امان 9 درجه / مه رقیق
- كویت 21 درجه / ابری
- دوحه25 درجه / صاف
- مسقط 28 درجه / صاف
- ریاض19 درجه / ابری
- منامه24 درجه صاف
علمی 9014**1440


1396/12/05
19:51:08
5.0 / ۵
4395
تگهای خبر: آب , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است