جمع آوری 30 رشته دام هوایی زنده گیری پرندگان درگلستان

جمع آوری 30 رشته دام هوایی زنده گیری پرندگان درگلستان

گل اركیده: گرگان- رییس اداره حفاظت محیط زیست گمیشان و بندرتركمن از جمع آوری 30رشته دام هوایی زنده گیری پرندگان بومی و مهاجر در پهنه آبی تالاب بین المللی گمیشان در استان گلستان اطلاع داد.


علی بیانی شامگاه دوشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این مأموریت بیش از 3000متر دام هوایی و چندین علمك دام از مناطق حاشیه ای تالاب كه مامن و استراحتگاه كلونی های پرندگان كنار آبزی، آبزی و مهاجر است، جمع آوری و معدوم شد.
وی ادامه داد: در این پیوند با شناسایی و رصد مامورین محل های استقرار دام های هوایی مشخص و پیش از گرفتار شدن پرندگان، این دام ها جمع آوری شد.
به گفته بیانی؛ جمع آوری و معدوم سازی دام های هوایی نیازمند پایش پیاده محیط بانان در مناطق كم عمق آب و حتی باتلاقی تالاب است به نحوی كه گاه ماموران مجبور به 8 كیلومتر پیاده روی برای جمع آوری این تورها می شوند.
وی تصریح كرد: حوزه تالاب گمیشان با دارا بودن پاسگاه محیط بانی به صورت شبانه روزی توسط محیطبانان حفاظت و صیانت می گردد.
به گزارش گل اركیده به نقل از ایرنا، تالاب بین المللی گمیشان با دارا بودن وسعتی در حدود بیست هزار هكتار در شمال غربی شهرستان گمیشان و در شمال غرب استان گلستان در منطقه مرزی با كشور تركمنستان واقع است.
همه ساله این تالاب میزبان تعداد زیادی از پرندگان مهاجر از نیم كره شمالی بوده كه ماه ها در این تالاب ها حضور داشته و مجددا برای جوجه آوری به وطن اصلی خود باز می گردند.
بیانی در این زمینه اظهار داشت: همچون این پرندگان مهاجر انواع غازها، اردك ها، آب چلیك ها و چوب پا هستند.
وی اضافه كرد: در بین این پرندگان انواع نادر و حمایت شده همچون غاز پیشانی سفید، گیلان شاه، غاز خاكستری، قوی گنگ و قوی فریاد كش هم مشاهده می گردد.
7333/1648
خبرنگار: علی قاسمی ** انتشار: پری سالارنیا


1396/11/17
15:54:57
5.0 / ۵
5065
تگهای خبر: هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است