سازمان هواشناسی اعلام كرد؛

وقوع گرد و خاک گسترده در غرب کشور

وقوع گرد و خاک گسترده در غرب کشور

به گزارش گل ارکیده، سازمان هواشناسی اعلام نمود: امروز وزش باد و گردوخاک برخی مناطق کشور را فرا گرفت و شعاع دید افقی در غرب را به 1000 متر کم کرد.به گزارش گل ارکیده به نقل از مهر، سازمان هواشناسی اعلام نمود: برمبنای آخرین گزارش های ارسالی از ایستگاه های هواشناسی کشور به جهت وزش باد و گردوخاک، شعاع دید افقی در بخشهایی از استانهای کرمانشاه، ایلام، خوزستان، لرستان، کردستان، آذربایجان غربی، همدان، مرکزی، قم و خراسان رضوی کم شده است.
شدت گردوخاک در نواحی غربی کشور بیش از سایر مناطق گزارش شده است، بطوریکه قبل از ظهر امروز (۱۹ شهریور) این پدیده شعاع دید افقی در «سرابله» در ایلام را به ۱۰۰۰، «قصرشیرین» در کرمانشاه به ۱۲۰۰، «سرآرود» در کرمانشاه به «۱۵۰۰»، سرپل ذهاب در کرمانشاه و «دره شهر» ایلام به ۲۵۰۰ و «جوانرود» کرمانشاه به ۲۰۰۰ متر کم کرد.
وزش باد شدید با سرعت ۷۲ کیلومتر بر ساعت آبدانان ایلام را درنوردید و سبب کاهش دید افقی شد. در خوزستان نیز گردوخاک گسترده شعاع دید افقی در بعضی مناطق نظیر بستان، اهواز، گتوند و صفی آباد دزفول را به ۴۰۰۰ تا ۷۰۰۰ متر کم کرد علاوه بر این وزش باد و گردوخاک امروز بخشهایی از استان لرستان را نیز فرا گرفت، بطوریکه میدان دید افقی در شهرهای «پلدختر»، «کوهدشت»، «رومشکان» و «درود» به ۴۰۰۰ تا ۸۰۰۰ متر کم شد.
از برخی ایستگاه های هواشناسی استانهای تهران، البرز، زنجان، همدان، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی نیز وزش باد گزارش شده است.

1402/06/20
12:30:13
5.0 / ۵
250
تگهای خبر: آب , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
دوستهای گل اركیده
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است