رییس سازمان حفاظت محیط زیست اعلام كرد

رده بالای ایران در عرصه سوخت های فسیلی

رده بالای ایران در عرصه سوخت های فسیلی

به گزارش گل ارکیده، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اعلان اینکه کشور ما در عرصه سوخت های فسیلی در رده بالای جهان قرار دارد و می بایست از این امکان به نحو مطلوب استفاده نمائیم، اضافه کرد: علم و دانش بنیان ها نشان داده اند که هیچ بن بستی در عرصه محیط زیست وجود ندارد و محیط زیست هم همیشه بدنبال راهکار است.


به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا و بنابر اعلام روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران، علی سلاجقه قبل از ظهر روز گذشته در حاشیه بازدید از بخش های مختلف بیمارستان کودکان حکیم وابسته به دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به این که بر طبق قانون مدیریت پسماندها، بیمارستان ها مکلف هستند پسماندهای ویژه و پساب خودرا بی خطرسازی و تصفیه کنند، اضافه کرد: خوشبختانه این مساله در این بیمارستان به نحو مطلوب به انجام می رسد.
وی یکی از خاصیت های این مرکز درمانی را قرار گرفتن سه ضلع مشارکت مردمی، سلامت و محیط زیست در کنار هم عنوان نمود و اظهار داشت: این بیمارستان شرایط مطلوبی را برای کودکان به ویژه در جنوب شهر تهران به وجود آورده و از ظرفیت بسیار عالی برخوردارست.
سلاجقه با اعلان اینکه این بیمارستان خیرساز که در مدت ۳ سال راه اندازی شده، از جنبه های محیط زیستی جزو بیمارستان های رده بالای کشور است، اظهار داشت: این مرکز درمانی باتوجه به شاخص هایی که هم در بعد بی خطرسازی پسماند و هم در تصفیه فاضلاب دارد و از آخرین استاندارهای علمی دنیا بهره برده است، می تواند الگوی مناسبی برای بیمارستان های کشور باشد و در پروسه رقابتی بیمارستان های مدیریت سبز که در حال پیگیری هستیم این مجموعه قادر به کسب امتیاز بالایی است.
معاون رییس جمهور در قسمتی از سخنان خود با اشاره به این که یکی از عناوینی که در عرصه پسماندهای بیمارستانی مطرح است موضوع هزینه بالای انتقال پسماندها است و شهرداری ها این پسماندها را به عنوان پسماند ویژه تلقی می کنند، اظهار داشت: با توجه به این که بگفته مسئولان این مجموعه، پسماندهای ویژه طی پروسه بی خطرسازی به پسماندهای شبه خانگی تبدیل می شوند، این مساله باید بوسیله لابراتوار های معتمد بررسی شده و در کارگروهی متشکل از وزارت بهداشت، سازمان حفاظت محیط زیست و شهرداری تهران تصمیم گیری شود.
سلاجقه با اعلان اینکه در بحث پساب و پسماند خوشبختانه بیشتر بیمارستان های کشور از وضعیت مطلوبی برخوردار می باشند، اشاره کرد: در تلاشیم در همه بیمارستان ها پروسه بی خطرسازی پسماند با جدیت و اهتمام ویژه به انجام می رسد.
ایشان سپس و در جریان بازدید از مجموعه پالایشگاه نفت تهران و بهره برداری از فاز نخست سیستم تصفیه پساب شهری این مجموعه، با اعلان اینکه خط کش های دنیا به این سمت و سو می رود که کشورهای واجد سوخت های فسیلی را با مشکل مواجه کنند تا نتوانند از این نعمت خدادادی استفاده نمایند، اظهار داشت: به همین دلیل می طلبد که رویکرد خودرا از تامین انرژی مبتنی بر سوخت واحد تغییر داده و اقدامات مان را در امتداد چندسوختی ادامه دهیم.
سلاجقه با اعلان اینکه کشور ما در عرصه سوخت های فسیلی در رده بالای جهان قرار دارد و می بایست از این امکان به نحو مطلوب استفاده نمائیم، اضافه کرد: از طرفی هم فاکتورهای محیط زیستی در کشور و هم در دنیا در آستانه هاست و شرایط مناسبی ندارد اما دانش و فناوری نشان داده است که هیچ بن بستی در این زمینه وجود ندارد و محیط زیست هم همیشه بدنبال راهکار ها است.
رییس سازمان حفاظت محیط زیست افزود: در این جهت باید از ظرفیت دانش بنیان های کشور به نحو مطلوب بهره برد.
وی در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به این که در منطقه جنوب تهران پایش آلایندگی ها را به طور مستمر در دستور کار داریم و شهروندان شهرستان ری درباب مسائل محیط زیستی این منطقه دغدغه دارند، اشاره کرد: خوشبختانه نشستی که با مسئولان این مجموعه داشتیم و طرح هایی که ارائه دادند، نویدبخش روزهای روشنی است.
معاون رئیس جمهور افزود: با اجرای پروژه ای که امروز در این مجموعه به بهره برداری رسید حدود ۱۰ هزار متر مکعب در آب آشامیدنی تهران صرفه جویی خواهد شد و با توجه به این که زیرساخت های تکمیل این پروژه آماده است، امیدواریم تا یک سال آینده این مجموعه از مصرف آب آشامیدنی تهران کاملا بی نیاز شود.
سلاجقه با اعلان اینکه رویکرد این مجموعه رفع دغدغه های مردم درباب مسائل محیط زیستی و تولید سوخت سالم می باشد، اظهار داشت: با کوشش های بخش های دانش بنیان پالایشگاه نفت تهران، اساسا شاهد حل این دغدغه ها خواهیم بود و سازمان حفاظت محیط زیست نیز بطور مستمر فعالیت این مجموعه را رصد خواهدنمود.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، گفتنی است، در مسافرت یک روزه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به همراه معاون محیط زیست انسانی این سازمان، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران، معاون ویژه استاندار تهران و فرماندار شهرستان ری، از پالایشگاه نفت تهران و سازمان توسعه منابع انرژی گروه صنعتی شهید عارفی بازدید به عمل آمد و فاز اول سیستم تصفیه پساب شهری شرکت پالایشگاه نفت تهران به بهره برداری رسید.
همین طور با حضور دکتر سلاجقه، سیستم تصفیه فاضلاب بیمارستان ۲۶۶ تختخوابی کودکان حکیم با ظرفیت ۵۰۰ مترمکعب در شبانه روز راه اندازی شد.1402/04/30
11:19:39
5.0 / ۵
309
تگهای خبر: آب , بهداشت , سلامت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
دوستهای گل اركیده
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است