رئیس فراكسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی:

هر نوع هزینه ای برای محیط زیست سرمایه گذاری است

هر نوع هزینه ای برای محیط زیست سرمایه گذاری است

به گزارش گل ارکیده، خراسان رضوی رییس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: هزینه برای محیط زیست سرمایه گذاری است و سبب جلب رضایت مردم، حفظ سلامتی و محیط زندگی مردم می شود.سمیه رفیعی امروز ۱۶ خرداد ماه، در مراسم افتتاح پروژه های معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد که در بوستان وکیل آباد برگزار گردید، اظهار داشت: درباب خدماتی که انقلاب اسلامی در عرصه محیط زیست داشته صحبت خاصی صورت نگرفته است. در دنیا نظیر نداشته انقلابیون در حین درگیری هایی که در زمان انقلاب داشتند، نگاه ویژه ای به حوزه محیط زیست داشته باشند و این فقط در انقلاب اسلامی ایران رقم خورده است.

وی اضافه کرد: ما اصل ۵۰ قانون اساسی که به صیانت از محیط زیست و ممنوعیت تخریب محیط زیست می پردازد را مدیون نگاه بلند انقلابیونی هستیم که همزمان با همه چالش ها به محیط زیست نیز اشاره داشتند. این نگاه و این اصل قانون اساسی در دنیا کم نظیر نه، بلکه بی نظیر بود و تبیین خاصی دراین زمینه صورت نگرفته است.

رفیعی با اعلان اینکه هر نوع هزینه ای برای محیط زیست سرمایه گذاری است، عنوان کرد: ما این مساله را به خوبی در شهر مشهد مشاهده می نماییم که سهم قابل توجهی از بودجه های شهرداری برای محیط زیست هزینه می شود. شهرداری مشهد به این رسیده است که هزینه برای محیط زیست سرمایه گذاری است و سبب جلب رضایت مردم، حفظ سلامتی مردم و حفظ سلامت محیط زندگی مردم می شود. همه این موارد چرخه ای است که کمک می نماید تا انسان رضایت داشته باشد و از فاکتورهای زیستی بالایی برخوردار باشد.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما در محیط زیست مشهد اتفاقات رو به جلویی را شاهد می باشیم. همچون اتفاقاتی که در مشهد رقم خورده ایجاد شهرک صنعتی بازیافت، مدیریت شیرابه و بازمهندسی یا مهندسی معکوس دستگاه و ایستگاه های سنجش آلودگی هوا بوده است. یکی از مسائل محیط زیست در اجرای هوای پاک عدم برخورداری و تعمیر و نگهداری ایستگاه های سنجش آلودگی هوا است. در مشهد این مساله برطرف شده و مهندسی معکوس انجام دادند.

وی افزود: محدودهLEZ (محدوده کم آلاینده) را برمبنای پارامترهای آلوده کننده هوا به دست می آورند. خیلی از پارامترها و محدوده ها برای قانون هوای پاک مبنای متقن کارشناسی ندارد اما در مشهد این محدوده را بر طبق یک معیار کارشناسی مشخص می کنند که قدم رو به جلویی است. دستگاه های پرتابل برای اندازه گیری آلاینده ها و حتی آلاینده های صوتی در مشهد قدم بزرگی بوده و در عرصه پسماند نیز اقدامات رو به جلویی رخ داده است. امیدوار هستم سایر شهرها این اقدامات را الگو قرار دهند.

رفیعی با اشاره به این که به برکت ساخت سایت پرنده نگری امیدوار هستم تا سال آینده اطلس پرندگان شهر مشهد نیز چاپ و ارائه شود، اشاره کرد: در محیط زیست شهری بطور معمول حیات وحش شهری را فراموش می نماییم و برایمان کمرنگ شده است. برای بازبینی قانون پسماند در کشور ۱۴۰۰ ساعت کار مطالعاتی انجام شده که اگر مورد بازبینی قرار گیرد یکی از با اهمیت ترین مسائل حل خواهد شد. ایجاد چرخه اقتصادی مدیریت پسماند می تواند خیلی از مسائل این حوزه را حل کند. شهرداری با محیط زیست تفاهم کند تا شناسایی صنایع آلاینده با شهرداری و اعمال ضوابط و قوانین با محیط زیست باشد. عوارض پرداخت استفاده از سوخت های آلاینده موضوع دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد.

منبع:

1402/03/17
09:26:15
5.0 / ۵
252
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است