هوای پاک تهران در دومین روز سال جدید

هوای پاک تهران در دومین روز سال جدید

به گزارش گل ارکیده، بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، الان (۲ فروردین ماه) میانگین کیفیت هوای پایتخت در شرایط پاک قرار دارد.


به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، بنا بر پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در بامداد امروز(۲ فروردین) با عنایت به حاکمیت جو ناپایدار و بارش طی ساعات گذشته همراه با وزش باد مؤثر و کاهش تردد خودرو ها کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول و پاک قرار خواهد گرفت.
تداوم ناپایداری جوی و گاهی وزش باد نسبتاً شدید در طول روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد نمود. این شرایط جوی تا اواخر وقت چهارشنبه (۲ فروردین ماه) ادامه می یابد و سبب کاهش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق خواهد شد.
به تدریج از میزان تندی باد تا بامداد فردا (۳ فروردین ماه) کاسته خواهد شد، بااین حال باتوجه کاهش تردد خودرو ها تداوم برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود. وزش باد مؤثر در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهد نمود.
با تضعیف ناپایداری جوی و کاهش تندی باد تا ساعات پایانی پنجشنبه (۳ فروردین ماه) تاحدودی بر میزان غلظت آلاینده ها افزوده خواهد شد، هرچند کاهش ترافیک در روز تعطیل برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق را به دنبال خواهد داشت.
بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، الان میانگین شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» روی عدد ۴۴ و در شرایط پاک قرار دارد. آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۴۳ بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط پاک قرار داشت.
منبع:

1402/01/03
20:38:31
5.0 / ۵
199
تگهای خبر: آلاینده , شركت , كیفیت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است