کیفیت هوای امروز تهران قابل قبول است

کیفیت هوای امروز تهران قابل قبول است

گل ارکیده: بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوا اکنون در وضعیت قابل قبول است.


به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، بنا بر پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، باتوجه به حاکمیت ناپایداری جوی، وزش باد نسبتاً شدید و پراکندگی آلاینده ها طی ساعات گذشته، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول و پاک قرار خواهد گرفت. وزش باد مؤثر و گاهی نسبتاً شدید در طول روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهدنمود. همین طور باتوجه به ادامه این شرایط جوی تا اواخر وقت جمعه، برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پیش بینی می شود.
در روز شنبه (۲۷ اسفندماه) با کاهش نسبی تندی باد همراه با شروع تردد خودرو ها تا حدودی بر میزان غلظت آلاینده ها افزوده خواهد شد و کاهش کیفیت هوا در پاره ای از مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود. وزش باد مؤثر در طول روز از تجمع آلاینده ها جلوگیری خواهدنمود. افزایش تدریجی تندی باد تا اواخر وقت شنبه کاهش غلظت آلاینده ها و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پیش بینی را بدنبال خواهد داشت.
بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین 55 و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است. آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین 64 بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت.
کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود؛ بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول (سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروههای حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.
منبع:

1401/12/27
08:24:28
5.0 / ۵
204
تگهای خبر: آلاینده , شركت , كیفیت , ناسالم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است