اوضاع هوا خطرناك شد؛

شازند، بنفش اراک، قهوه ای

شازند، بنفش اراک، قهوه ای

به گزارش گل ارکیده، مرکزی رئیس امور لابراتوار های اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی اظهار داشت: وضعیت هوای اراک در وضعیت خطرناک و شازند در وضعیت بسیار ناسالم قرار دارد.


علیرضا محرابیان در گفت و گو با ایسنا اظهار داشت: برمبنای اطلاعات دریافت شده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای استان مرکزی، متوسط شاخص کیفیت هوای اراک در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ بامداد یکشنبه دوم بهمن ماه ۱۴۰۱ برابر با عدد ۱۷۳ بود که نشان از ناسالم بودن هوا برای تمام گروههای سنی داشت.
وی بیان کرد: شاخص لحظه ای کیفیت هوای اراک در ساعت ۱۳ امروز به ۵۰۰ رسید که حاکی از وضعیت خطرناک و قهوه ای است و در شازند نیز این شاخص به عدد ۲۰۲ و وضعیت بسیار خطرناک(بنفش) رسید.
رئیس امور لابراتوار های اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی با اشاره به این که شاخص لحظه ای در ساعت ۱۳ در ساوه به عدد ۱۳۳ و هوای ناسالم برای گروههای حساس رسید، اضافه کرد: آلاینده مسئول در هوای شهرهای صنعتی استان مرکزی ذرات کمتر از ۲.۵ میکرون است که البته در ایستگاه میرزای شیرازی، آلاینده مسئول، ذرات کمتر از ۱۰ میکرون است.
وی با اعلان اینکه اراک امسال ۱۱۸ روز ناسالم را تجربه کرده است اظهار داشت: طبق پیش بینی های هواشناسی آلودگی هوا در سه شهر صنعتی استان مرکزی تا پایان هفته جاری ادامه دارد.
به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا؛ آلودگی هوا در شهرهای صنعتی استان سبب شده است که دانش آموزان عموما بصورت غیرحضوری آموزش ببینند و امروز نیز مدارس تمام مقاطع تحصیلی در اراک، شازند و مهاجران در نوبت بامداد و عصر غیرحضوری اعلام گردید.1401/11/03
08:15:45
5.0 / ۵
235
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است