هوای تهران همچنان در وضعیت ناسالم

هوای تهران همچنان در وضعیت ناسالم

گل ارکیده: بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، امروز (21 آذرماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروههای حساس قرار خواهد گرفت.به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، بنا بر پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، با ادامه شرایط پایدار جوی تا بامداد امروز (۲۱ آذرماه) و عدم وزش باد مؤثر همزمان با افزایش ترافیک صبحگاهی، غلظت آلاینده ها افزایش خواهد یافت و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروههای حساس قرار می گیرد.

حاکمیت این شرایط جوی در طول روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهدنمود. عدم وزش باد مؤثر و افزایش ترافیک شامگاهی تا اواخر وقت دوشنبه سبب افزایش غلظت آلاینده ها و برقراری وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروههای حساس در بیشتر مناطق خواهد شد.

تداوم این شرایط جوی تا بامداد فردا (۲۲ آذرماه) همراه با افزایش تردد خودرو ها موجب تجمع آلاینده ها و برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس در بیشتر مناطق خواهد شد. استمرار شرایط پایدار جو در طول روز از پراکندگی آلاینده ها جلوگیری خواهدنمود. با عدم وزش باد مؤثر همزمان با افزایش ترافیک شامگاهی تا ساعات پایانی سه شنبه بر میزان غلظت آلاینده ها افزوده خواهد شد و کاهش کیفیت هوا در بیشتر مناطق پیش بینی می شود.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا اکنون شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» روی عدد ۱۲۳ یعنی شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار دارد همین طور آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۳۸ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار داشت.

براین اساس دستورالعمل احتیاطی صادره از طرف شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، مبتلایان به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان جزو گروههای حساس محسوب می شوند و باید کارهای طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند. فعالیت طولانی عبارت است از هرگونه فعالیت خارج از منزل که افراد بطور متناوب طی مدت چندین ساعت انجام می دهند و سبب می شود نفس کشیدن تاحدی مشکل تر از حالت طبیعی صورت بگیرد. کار کردن در باغچه، فعالیت شدید خارج از منزل مانند دویدن و... همچون این کارهاست.

گفتنی است که کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود که برمبنای آن از عدد صفر تا ۵۰ در محدوده هوای پاک تعریف می شود، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا در محدوده قابل قبول، سالم یا متوسط بوده و از محدوده ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروههای حساس است. در بازه ۱۵۱ تا ۲۰۰ نیز هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه ها و از محدوده ۲۰۱ تا ۳۰۰ نیز هوا در محدوده بسیار ناسالم قرار می گیرد. بر طبق این دسته بندی در محدوده ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناکست.
1401/09/21
15:15:25
5.0 / ۵
358
تگهای خبر: آلاینده , باغ , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است