بهبود کیفیت هوا و رهایی از کووید شدید

بهبود کیفیت هوا و رهایی از کووید شدید

گل ارکیده: خراسان رضوی بهبود کیفیت هوا می تواند موارد شدید بیماری کووید- 19 را کم کند.


به نقل از ارث، طبق نتایج مطالعه جدید دانشکده پزشکی کِک کالیفرنیای جنوبی، قرار گرفتن در معرض کیفیت بد هوا، عوارض بیماران کووید- ۱۹ را بدتر می کند. برای درک این که چگونه آلودگی هوا بر افرادی که واکسینه شده اند تأثیر می گذارد، پژوهشگران داده های بیش از ۵۰ هزار بیمار کووید- ۱۹ را در کالیفرنیای جنوبی تجزیه وتحلیل کردند.
این تحقیق برمبنای یافته های قبلی است که به ایجاد ارتباط بین قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا و شدت کووید- ۱۹ کمک کرد.
این مطالعه داده های پایش کیفیت هوا را با سوابق پزشکی بیماران مقایسه کرد و دریافت که بدون در نظر گرفتن قرارگیری در معرض آلودگی، واکسن ها می توانند بستری شدن در بیمارستان کووید-۱۹ را کاهش دهند.
دکتر ژانگ هوا چن، محقق اول این مطالعه اظهار داشت: افرادی که بطور کامل واکسینه شده بودند حدودا ۹۰ درصد خطر بستری شدن در بیمارستان ناشی از مبتلاشدن به کووید را کاهش دادند و حتی در افرادی که مراحل واکسیناسیون را کامل نکرده بودند نیز حدود ۵۰ درصد خطر بستری شدن در بیمارستان کم شد.
با این وجود، طبق نتایج مطالعه حاضر، آلاینده ها در میان واکسینه شده ها نیز مضر هستند. برای افرادی که واکسینه نشده بودند، قرار گرفتن در معرض ذرات ریز آلاینده و دی اکسیدنیتروژن در کوتاه مدت یا بلندمدت خطر بستری شدن در بیمارستان را تا ۳۰ درصد می افزاید و برای افرادی که واکسینه شده بودند، خطرات بستری در بیمارستان اندکی کمتر بود.
آلودگی هوا در طولانی مدت با بیماریهای قلبی وعروقی و ریوی و به نوبه خود با علایم شدیدتر کووید- ۱۹ و در کوتاه مدت ممکنست التهاب ریه ها را بدتر کند و پاسخ ایمنی به ویروس را تغییر دهد.
این یافته ها نشان میدهد که برای کاهش موارد شدید کووید- ۱۹ باید کیفیت هوا بهبود یابد.
نتایج این مطالعه در مجله آمریکایی Respiratory and Critical Care Medicine انتشار یافته است.1401/07/12
09:06:33
5.0 / ۵
289
تگهای خبر: آلاینده , آلودگی , ایمن , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است