در حاشیه هیئت دولت؛

سلاجقه: سیل کاملا قابل مدیریت است

سلاجقه: سیل کاملا قابل مدیریت است

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: سیل کاملاً قابل مدیریت است و نباید در مدیریت آن از مسیرهای هزینه بر اقدام نماییم.به گزارش گل ارکیده به نقل از مهر، علی سلاجقه امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره پیشبینی هواشناسی از وقوع سیل، اظهار داشت: از لحاظ آماری قابل پیشبینی است، اما در حد اندک. شرایط تغییر اقلیمی وضعیتی را بوجود آورده که پیشبینی سازمان هواشناسی و دستگاههای دیگر خیلی نمی تواند دقیق باشد.
وی با اشاره به اینکه در شرایط تغییر اقلیمی، باید منتظر این موارد باشیم، اظهار نمود: آنچه که مهم می باشد مدیریت کردن این موارد است و این که آیا قابل مدیریت کردن است یا نه. بارها گفتیم که کاملاً قابل مدیریت کردن است و آنچه در زمینه مدیریت جامع حوزه آبخیز گفته ایم بعنوان یک نقشه راهبردی برای کشور و همه دستگاه ها موردنظر قرار گیرد.
رئیس سازمان محافظت از محیط زیست اظهار داشت: کشور ما از لحاظ ذاتی وضعیتی دارد که اگر دوسال سیل نیامد، خشکسالی نبود و زلزله نیامد باید انگشت به دهان باشیم. این ذات سرزمین ماست و باید آنرا با همین مقتضیات مدیریت نماییم.
سلاجقه اظهار داشت: متأسفانه برخی اوقات دنبال کارهای هزینه بر می رویم که بیشتر به چشم بیاید، اما از کارهایی که هارمونی طبیعت را حفظ می نماید و خیلی راحت می تواند جریان های رام نشده را آرام کند، را پی گیری نمی نماییم.

1401/05/14
13:41:16
5.0 / ۵
190
تگهای خبر: آب , اقلیم , دستگاه , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
دوستهای گل اركیده
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است