برای سومین روز پیاپی؛

هوای اصفهان سالم می باشد

هوای اصفهان سالم می باشد

به گزارش گل ارکیده کیفیت هوای کلانشهر اصفهان امروز یکشنبه با میانگین ۹۴ برای سومین روز پی در پی در وضعیت قابل قبول به ثبت رسید.محمود مزارع کارشناس امور لابراتوار حفاظت محیط زیست اصفهان در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: هوای این کلانشهر امروز در ایستگاه های پایش فعال در خیابان های احمد آباد با شاخص ۹۲، استانداری با شاخص ۹۵، باهنر و جی با شاخص ۹۱، پروین با شاخص ۹۴، فیض با شاخص ۷۳ و فرشادی با شاخص ۸۰ در وضعیت قابل قبول به ثبت رسید.
وی افزود: شاخص کیفی هوا در ۲ ایستگاه بزرگراه خرازی و ورزشگاه میثاق به ترتیب با میانگین ۱۱۳ و ۱۱۶ وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس را نشان داده است.
به گفته کارشناس امور لابراتوار حفاظت محیط زیست اصفهان امروز وضعیت کیفیت هوای شهر صنعتی سگزی با شاخص ۹۸، مبارکه با شاخص ۶۶ و شاهین شهر با شاخص ۸۷ در وضعیت قابل قبول ثبت شده است.
به گزارش گل ارکیده به نقل از مهر ایستگاه های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان و هم ۶ ایستگاه پایش در خیابان های انقلاب، باغ غدیر، دانشگاه، رهنان، کاوه و میرزا طاهر شهر اصفهان دائم قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان از امروز تا آخر هفته جوی پایدار در سطح استان حاکم است و در مناطق مرکزی استان همچون شهر اصفهان غبار صبحگاهی پیشبینی می شود.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرآفرین است.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1401/04/07
23:37:00
5.0 / ۵
186
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , باغ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است