افزایش دمای هوای کشور

افزایش دمای هوای کشور

به گزارش گل ارکیده رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از ورود گرد و غبار از کشور همسایه به نواحی شمال غرب، غرب، جنوب غرب، نواحی مرکزی و استانهای واقع در دامنه های البرز همینطور افزایش دما تا آخر هفته اطلاع داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا درباره شرایط جوی کشور اظهار نمود: روز یکشنبه (۵ تیرماه) در استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، زنجان، گیلان، ارتفاعات البرز مرکزی، جنوب سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان و بخش هایی از استانهای گلستان و خراسان شمالی در بعضی ساعات رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در نقاط مستعد بارش تگرگ پیشبینی می شود.

وی اضافه کرد: این وضعیت در روز دوشنبه (۶تیرماه) برای شمال استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و ارتفاعات البرز مرکزی و روزهای دوشنبه و سه شنبه (۶ و۷ تیرماه) در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، ارتفاعات جنوب کرمان و شمال و شرق هرمزگان هم انتظار می رود.

رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: توده گرد وخاک شکل گرفته در کشور عراق روز یکشنبه در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، بخش هایی از نواحی مرکزی و استانهای واقع در دامنه های البرز مرکزی سبب کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی می شود.

به گفته ضیاییان از یکشنبه تا چهارشنبه (۵ تا ۸ تیرماه) در بعضی نواحی شرق، شمال شرق و دامنه های جنوبی البرز شرقی وزش باد شدید و خیرش گردوخاک پیشبینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: طی پنج روز آینده، در غالب نقاط کشور استقرار هوای گرم و روند تدریجی افزایش دما بخصوص در ایام سه شنبه و چهارشنبه انتظار می رود.

وی اضافه کرد: روز یکشنبه نواحی مرکزی خلیج فارس و روزهای دوشنبه تا چهارشنبه خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان و دریای خزر مواج خواهند بود.

رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۶ تیرماه) صاف و وزش باد با حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای ۴۰ درجه سانتیگراد و طی سه شنبه (۷ تیرماه) صاف و وزش باد با حداقل دمای ۲۷و حداکثر دمای ۴۱ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

ضیاییان در انتها اظهار داشت: طی امروز و فردا ( ۵ و ۶ تیرماه) اهواز با دمای ۴۷ و ۴۴ درجه سانتیگراد گرم ترین و شهرکرد با دمای ۷ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.
1401/04/05
11:48:45
5.0 / ۵
169
تگهای خبر: كیفیت , گرد و غبار , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است