حضور ایران در هفتاد و پنجمین شورای اجرایی سازمان جهانی هواشناسی

حضور ایران در هفتاد و پنجمین شورای اجرایی سازمان جهانی هواشناسی

گل ارکیده: هفتادوپنجمین نشست شورای اجرایی(EC75) سازمان جهانی هواشناسی امروز ( ۳۰ خرداد) با حضور دکتر سحر تاج بخش - معاون وزیر راه و شهرسازی، رییس سازمان هواشناسی ایران و عضو شورای اجرائی WM0 - و نمایندگانی از کشورهای عضو در ژنو سوئیس بطور رسمی آغاز به کار کرد.



به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا در هفتادوپنجمین نشست شورای اجرایی (EC75) سازمان جهانی هواشناسی که تا چهارشنبه (اول تیرماه)ادامه دارد گزارش کمیته های تخصصی، کمیته مالی، پنل هماهنگی های آبشناسی، اقلیم و کارگروه های ویژه تغییر ساختار WMO عرضه می شود.

بر اساس برنامه مقرر است ۳۷ عضو شورای اجرایی - که تاج بخش هم عضو آن است - گزارش های ارائه شده توسط دبیرخانه به این شورا را بررسی و در صورت احتیاج به توضیحات بیشتر و یا بروز تقابل گزارش ها با مصوبات کنگره موارد را یادآوری کنند.

تصویب چارچوب کاری WM0، تعیین سیاست ها و برنامه های کلی همینطور روند مالی این سازمان جهانی از دیگر موارد مهمی است که در EC75 بررسی می شود.

در این نشست برخی اهداف دراز مدت سازمان جهانی هواشناسی همچون افزایش اجرای پیشبینی سیل از راه برنامه هیدرولوژی ومشاهدات و پیشبینی های سیستم زمین هم مورد بررسی قرار می گیرد. بر مبنای برنامه مقرر است در حاشیه اجلاس تاجبخش ملاقات های جداگانه ای با رئیس، دبیر کل و مسول آموزش WMO داشته باشند.

به گزارش سازمان هواشناسی ملاقات و مذاکره با رئیس کمیسیون آسیا RA2 و روسای سرویسهای هواشناسی بعضی از کشورها برای ارتقای تعاملات و همکاریهای مشترک دوجانبه از دیگر برنامه های کاری رئیس هواشناسی ایران است.





منبع:

1401/03/30
23:44:51
5.0 / ۵
84
تگهای خبر: آب , اقلیم , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است