جو پایدار در غالب نقاط کشور

جو پایدار در غالب نقاط کشور

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اعلان اینکه برای غالب نقاط کشور طی پنج روز آینده جوی پایدار پیش بینی می شود، از رگبار پراکنده در بعضی نقاط استانهای خراسان شمالی، خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان و نیز نفوذ پدیده گرد و غبار در استانهای کرمانشاه، ایلام و خوزستان طی امروز آگاهی داد.


صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، با بیان این که طی پنج روز آینده برای غالب نقاط کشور جوی پایدار پیش بینی می شود، اظهار نمود: امروز در بعضی نقاط استانهای خراسان شمالی، ارتفاعات شمالی خراسان رضوی و ارتفاعات جنوبی سیستان و بلوچستان رگبار پراکنده، رعد و برق و وزش باد شدید و روز شنبه در ارتفاعات البرز مرکزی در ساعات پس از ظهر رگبار پراکنده و در ارتفاعات شمال و شرق هرمزگان بارش پراکنده و احتمال رعد و برق پیش بینی می شود.
به گفته ی ایشان، دوشنبه با عبور موج تراز میانی جو از روی کشور در بعضی مناطق استانهای واقع در سواحل دریای خزر، اردبیل، شمال شرق، شرق و ارتفاعات البرز خصوصاً در ساعات پس از ظهر، رشد ابر، بارش پراکنده، احتمال رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود.
رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا همین طور درباره وضعیت جوی کشور در روز سه شنبه این را هم اظهار داشت که طی این روز برای ارتفاعات البرز و بخش هایی از شمال شرق و جنوب شرق رگبار پراکنده و احتمال رعد و برق پیش بینی می شود.
ضیاییان با اعلان اینکه نفوذ پدیده گرد و غبار برای استانهای کرمانشاه، ایلام و خوزستان طی امروز و باتوجه به افزایش سرعت باد در نوار مرزی غرب کشور دور از انتظار نیست، افزود: از جمعه تا یکشنبه در مناطقی از شمال شرق، شرق، خصوصاً در منطقه زابل، جنوب شرق و دامنه های البرز شرقی و دوشنبه در بیشتر نقاط کشور افزایش سرعت وزش باد رخ خواهد داد که در مناطق مستعد سبب خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا می شود.
به گفته ی ایشان، امروز خلیج فارس و از جمعه تا یکشنبه شرق دریای عمان مواج است.
رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۲۸ خردادماه) صاف و در بعضی ساعت ها به همراه وزش باد با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد و طی یکشنبه (۲۹ خردادماه) نیز صاف و در بعضی ساعت ها به همراه وزش باد با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.
ضیاییان در آخر اظهار داشت: طی امروز و فردا (۲۷ و ۲۸ خردادماه) اهواز با دمای ۴۷ و ۴۸ درجه سانتیگراد گرم ترین و زنجان و شهر کرد با دمای ۸ درجه سانتیگراد طی امروز (۲۷ خرداد ماه) و شهرکرد با دمای ۹ درجه سانتیگراد طی فردا (۲۸ خرداد ماه) سردترین مراکز استان کشور هستند.1401/03/27
18:32:34
5.0 / ۵
122
تگهای خبر: كیفیت , گرد و غبار , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است