وضعیت قابل قبول هوای پایتخت

وضعیت قابل قبول هوای پایتخت

گل ارکیده: بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران،  امروز(8 خرداد ماه) باتوجه به وزش باد موثر و افزایش ناپایداری جوی کیفیت هوای تهران در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار گرفته است.



به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا برمبنای پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در بامداد امروز (۸ خرداد ماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار گرفته است که ناشی از وزش باد مؤثر و ناپایداری جوی طی ساعات گذشته است، هرچند با افزایش ترافیک صبحگاهی احتمال افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد وجود خواهد داشت.

کاهش تندی باد در طول روز تاحدودی پراکندگی آلاینده ها را محدود می کند همین طور باتوجه به افزایش دما در ساعات بعدازظهر احتمال تولید و افزایش آلاینده ازن در بعضی مناطق وجود دارد. با شکل گیری ناپایداری جوی و افزایش تندی باد تا اواخر وقت یکشنبه، از میزان غلظت ذرات معلق کاسته خواهد شد و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت قابل قبول قرار خواهد گرفت.

وزش باد مؤثر تا بامداد روز دوشنبه (۹ خرداد ماه) موجب پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، بااینکه با افزایش تردد خودرو ها غلظت ذرات معلق افزایش خواهد یافت که کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد را به دنبال خواهد داشت. افزایش تندی باد در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهد کرد، با این وجود با وزش باد نسبتاً شدید در بعضی ساعات بعدازظهر احتمال گسیل و انتشار گردوخاک در مناطق مستعد و کاهش کیفیت هوا وجود خواهد داشت.

همچنین با وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی دوشنبه، کاهش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۰ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۷۰ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.




منبع:

1401/03/08
22:45:44
5.0 / ۵
253
تگهای خبر: آلاینده , شركت , كیفیت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است