كلانتری: در اجرای قانون هوای پاك سخت گیرانه برخورد می نماییم

كلانتری: در اجرای قانون هوای پاك سخت گیرانه برخورد می نماییم

گل اركیده: تهران - ایرنا - معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست با تاكید بر اینكه در اجرای قانون هوای پاك سخت گیرانه برخورد می نماییم اظهار داشت: برای احقاق حق مردم جدی هستیم.


به گزارش گل اركیده به نقل از ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، عیسی كلانتری در جلسه كارگروه ملی مقابله با آلودگی هوا اضافه كرد: برخورداری از محیط زیست، آب، خاك و هوای سالم همچون حقوق شهروندی مردم است و هر بخشی كه توانایی اجرای تكالیف و تعهدات خویش را ندارد باید اعلام نماید زیرا برای احقاق حق مردم جدی هستیم.
وی اظهار نمود: با عنایت به عدم عرضه آئین نامه اجرایی قانون هوای پاك در مدت مشخص 6 ماه بعد از ابلاغ قانون به هیات دولت، هفته پیش دولت مصوب كرد تا زمان تصویب آئین نامه جدید، آئین نامه مصوبه سال 1395 در این خصوص مورد استناد قرار گیرد.
وی تصریح كرد: آئین نامه جدید باید تا آخر بهمن ماه تدوین و به دولت عرضه شود تا بعد از تصویب از سال 1397 مورد استناد قرار گیرد.
معاون رئیس جمهور با اشاره به گفت وگوی تلویزیونی دوشنبه شب رئیس جمهوری با مردم و اعلام برخی تعهدات دولت به مردم برای كاهش آلودگی هوا همچون وارد كردن 200 هزار كامیون نو به چرخه حمل و نقل طی سه سال آتی، اظهار داشت: لازمه كسب نتیجه مثبت از چنین اقدامی، برخورداری از سوخت استاندارد است.
رئیس سازان حفاظت محیط زیست اضافه كرد: این در شرایطی است كه پایش های صورت گرفته توسط سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت صنعت، معدن و تجرات نشان داده است گازوئیل توزیعی در بعضی مكان ها و مقاطع زمانی، استاندارد نیست و از این رو وزارت نفت باید مشخص نماید كه قادر به تولید گازوئیل استاندارد در كشور هست یا گازوئیل استاندارد مورد نیاز باید با استفاده از واردات تامین گردد.
وی اظهار نمود: سازمان حفاظت محیط زیست با جدیت مبحث پایش هفتگی سوخت را پیگیری می كند و اگر لازم باشد برای انجام این مهم از توان دانشگاه ها هم بهره می گیرد.
كلانتری تصریح كرد: در اجرای قانون هوای پاك سخت گیرانه برخورد خواهیم كرد و اجازه توزیع سوخت و خودرو غیر استاندارد نمی دهیم، یعنی اگر خودرو استاندارد نباشد، شماره گذاری نمی گردد.
بنابراین گزارش، در ادامه نشست بعضی از بندهای مصوبه 1393 هیات دولت در مورد نقش دستگاه ها برای مقابله با آلودگی هوا مورد بررسی قرار گرفت و دستگاه های مربوطه ضمن عرضه گزارش عملكرد خود در اجرای تكالیف، چالش ها و موانع اجرایی شدن تكالیف را هم بیان نمودند.
ارائه گزارش سوخت توزیعی در كشور، بررسی نقصها موجود در سامانه معاینه فنی یكپارچه (سیمفا)، لزوم تدوین استاندارد الزامی برای كاتالیست كانورتورها همچون مباحث مطرح شده در این جلسه بود.
علمی 9014** 1418
تنظیم: كیمیا عبدالله پور ** ناشر: مریم برزآبادی


1396/11/06
18:08:27
5.0 / ۵
5088
تگهای خبر: آلودگی , محیط زیست , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است