مدیركل مدیریت بحران قم:

تعداد روزهای آلوده قم دو برابر شده است

تعداد روزهای آلوده قم دو برابر شده است

قم  مدیرکل مدیریت بحران قم اظهار داشت: عدم حل مشکلات زیست محیطی و خشکسالی در دریاچه نمک قم، این دریاچه را به معضلی جدی برای کشور تبدیل خواهد نمود.


محسن اروجی امروز در «نشست علمی آموزشی آلودگی هوا، اثرات بهداشتی و چالش های اجرای قانون هوای پاک در استان قم»، باذکر این مطلب که برخلاف خیلی از کلان شهرهای کشور، هوای شهر قم به علت اقداماتی که صورت گرفته یا مقاومت هایی که در کارگروه های مختلف بوده است، وارد فازهای بسیار آلوده نشده است، اظهار داشت: روزهایی که در کلان شهرها بسیار آلوده است، هوایی به نسبت خوب در قم داریم.
وی ادامه داد: در شهر قم منابع آلوده کننده چندانی نداریم، ولی تعداد روزهای آلوده نسبت به سالهای قبل ۲ برابر شده است.
وی ضمن اشاره به انواع آلودگی هوا در شهر قم، تصریح کرد: آلودگی های ناشی از سوخت های فسیلی و صنعت و آلودگی های گردوخاک ۲ نوع آلودگی هواست که در شهر قم با آنها مواجه هستیم.
اروجی افزود: در نیمه اول سال از اردیبهشت ماه تا اوایل مهرماه وزش بادها در استان قم به صورت عمده از شرق به غرب و در نقاطی که بیشترین بیابان و دریاچه نمک قرار دارد، اتفاق می افتد. اگر خشک سالی به این صورت ادامه یابد، دریاچه نمک به معضلی برای کشور تبدیل و مشکلاتی همانند معضلات دریاچه ارومیه را سبب می شود.
وی ابراز امیدواری کرد: با برگزاری نشست های علمی و بررسی راهکارهای علمی، معضل دریاچه نمک حل شود. آلودگی های صنعتی هم در شهر قم به صورت عمده در ۶ ماه دوم سال در بازه زمانی ۱۵ آذرماه تا آخر دیماه اتفاق می افتد.
وی اظهار داشت: آماری از میزان افزایش تعداد بستری های در رابطه با آلودگی هوا نداریم و از دانشگاه علوم پزشکی انتظار می رود در این حوزه تحقیق و بررسی داشته باشد. از بیمارستان ها و جامعه پزشکی هم انتظار می رود بررسی بیشتری در این حوزه داشته باشند تا خلاهای موجود رفع گردد.
اروجی ابراز امیدواری کرد: با برگزاری نشست های علمی بتوان دستاوردهای خوبی در جهت اجرای قانون هوای پاک داشته باشیم که منجر به جامعه سالم شود و روزهای آلوده کاهش پیدا کند.1400/11/03
23:53:00
5.0 / ۵
301
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است