هوای تهران، ناسالم برای گروههای حساس

هوای تهران، ناسالم برای گروههای حساس

شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران اعلام نمود که امروز، پنج شنبه (۳۰ دی ماه)، کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروههای حساس قرار دارد و با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت پنج شنبه و وزش باد مؤثر، غلظت ذرات معلق کاهش خواهد یافت و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت.


به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، بر مبنای پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در بامداد روز پنج شنبه (۳۰ دی ماه) با تداوم شرایط پایدار جوی و عدم وزش باد مؤثر همراه با ترافیک صبحگاهی، افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس در بیشتر مناطق پرتردد مورد انتظار است.
افزایش تندی باد در طول روز و همینطور وزش باد نسبتاً شدید همراه با احتمال بارش در بعضی ساعات پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد نمود.
در این گزارش آمده است که با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت پنج شنبه و وزش باد مؤثر، غلظت ذرات معلق کاهش خواهد یافت و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت. با کاهش نسبی تندی باد تا بامداد روز جمعه ( اول بهمن ماه) تا حدودی بر غلظت آلاینده ها افزوده خواهد شد.
کاهش تندی باد در خلال روز افزایش غلظت ذرات معلق و تجمع آلاینده ها را به دنبال خواهد داشت. حاکمیت جو آرام تا ساعات پایانی جمعه همراه با ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت آلاینده ها خواهد شد و برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس در بعضی مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.
به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۱۰ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۱۶ و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروههای حساس است.
منبع:

1400/11/01
12:06:08
5.0 / ۵
283
تگهای خبر: آلاینده , شركت , كیفیت , ناسالم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است