مدیركل محیط زیست ایلام:

پلنگ مجروح شده در ایلام به سبب شدت جراحات تلف شد

پلنگ مجروح شده در ایلام به سبب شدت جراحات تلف شد

گل ارکیده: مدیرکل محیط زیست ایلام اظهار داشت: پلنگ مجروح شده در ایلام به سبب شدت جراحات تلف شده است.به گزارش گل ارکیده به نقل از مهر، غلامرضا ابدالی گفت: طبق افدامات پزشکی انجام گرفته روی این پلنگ مشخص شد علت لطمه دیدگی و مرگ اینگونه باارزش حیات وحش بر اثر تصادف با جسم سختی و به احتمال زیاد ماشین سنگین بوده است.
وی اضافه کرد: هر ۲ دست پلنگ در بعضی نواحی گرفتار لطمه دیدگی شدید شده بود و خونریزی داخلی و پارگی برخی اندام های داخلی و لطمه دیدگی قسمت های دیگری از بدن نیز در بررسی های پزشکی مشاهده شده بود.
ابدالی افزود: باوجود تلاش پزشکان حیات وحش و آماده سازی پلنگ برای جراحی اما متأسفانه اینگونه باارزش جانوری به سبب عمق جراحات وارده دوام نیاورد و تلف شد.
وی افزود: ماشین های سبک عبوری توان لطمه زدن به پلنگ بالغ را برای پرش های بلند این جانور ندارند اما ماشین های سنگین می توانند تصادف های مرگباری را برای پلنگ ایجاد کنند.
وی تصریح کرد: جاده های استان ایلام به سبب کوهستانی بودن محل عبور گونه های مختلف حیات وحش است که رانندگان شامل ماشین سنیگن یا سبک در هنگام تردد در جاده ها مراعات گذر وحوش کنند تا به گونه های مختلف حیات وحش لطمه وارد نشود.


منبع:

1400/10/27
22:34:46
5.0 / ۵
306
تگهای خبر: محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است