مدیركل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی:

هوای تبریز برای گروههای حساس ناسالم شد

هوای تبریز برای گروههای حساس ناسالم شد

به گزارش گل ارکیده مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی اظهار داشت: هوای تبریز برای گروههای حساس ناسالم شد.حسن عباس نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر اضافه کرد: شاخص کیفیت هوای تبریز میانگین ۲۴ ساعته گذشته از ساعت ۹ روز سه شنبه تا ساعت ۹ امروز چهار شنبه روی عدد ۱۱۰ واحد است و هوا برای گروههای سنی حساس ناسالم می باشد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی سفارش کرد شهروندان با مشارکت عمومی از هرگونه فعالیت منجر به افزایش آلودگی هوا، خودداری کرده و بیماران قلبی و ریوی و سالمندان و کودکان در فضای باز حضور پیدا نکنند.
وی اظهار داشت: شاخص آلودگی از صفر تا ۵۰ هوای پاک، از ۵۰ تا ۱۰۰ هوای سالم، از ۱۰۰ الی ۱۵۰ هوای ناسالم برای گروههای حساس بوده و هم چنین از ۱۵۰ الی ۲۰۰ نیز بیان کننده ناسالم بودن هوا برای تمامی گروه ها و شاخص آلودگی بیش از ۲۰۰ نیز وضعیت بحرانی آلودگی هوا را نشان میدهد.
تکذیب خیزش طوفان نمکی دریاچه ارومیه به سمت تبریز
مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی همین طور خیزش طوفان های نمکی از دریاچه ارومیه به سمت تبریز را تکذیب نمود.
عباس نژاد اظهار داشت: تا حالا گزارشی از خیزش طوفان نمکی از سمت دریاچه ارومیه به سمت شهرهای مجاور دریاچه و تبریز دریافت نشده است و دستگاه های آنلاین مستمر درحال رصد شرایط ریزگردها هستند.
وی افزود: از دیشب وزش بادهای نسبتاً شدید در مناطق مختلف استان سبب ایجاد گرد و غبار شده است اما گزارشی از منشأ نمکی بودن این گرد و خاک برخاسته از زمین گزارش نشده است.
از بامداد امروز تصاویری از گرد و خاک و طوفان در مناطقی از آذربایجان شرقی در فضای مجازی انتشار یافته است که ادعا می شد طوفان نمکی در راه تبریز است.
وزش بادهای نسبتاً شدید از دیشب در مناطق مختلف استان مشکلات مختلفی را برای شهروندان به وجود آورده است.
کارشناسان هواشناسی آذربایجان شرقی، هوای استان را در ساعات آینده ابری همراه با وزش بادهای نسبتاً شدید و بارش باران و برف پیش بینی کرده اند.


منبع:

1400/09/11
23:54:23
5.0 / ۵
420
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است