نماینده شهركرد در مجلس:

سرچشمه اصلی زاینده رود خشک شده است

سرچشمه اصلی زاینده رود خشک شده است

به گزارش گل ارکیده نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: هم اکنون تونل کوهرنگ خشک شده و میزان ورودی آب آن به یک سوم رسیده است.به گزارش گل ارکیده به نقل از مهر، احمد راستینه، نماینده شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی بامداد جمعه در جلسه با شورای شهر اصفهان، گفت: تا آن زمان که به فهم مشترکی مسائل مشترک دو استان نرسیم، نمی توان چاره ای ارائه داد. حس بی عدالتی در مردم بدترین عارضه عمومی است. حدود دو ماه پیش خدمت مردم شرق اصفهان بودیم و در آنجا کامل توضیح دادم که میزان ورودی آب از چهارمحال پشت سد زاینده رود چقدر است و برداشت آب زاینده رود در چهارمحال چقدر است.
وی اضافه کرد: تا دهه های گذشته ۷ متر برف در کوهرنگ می نشست، اما سال قبل تنها ۴۵ سانت برف بر زمین نشست. هم اکنون تونل کوهرنگ خشک شده و میزان ورودی آب آن حداقل به یک سوم رسیده است. باید حقآبه محیط زیست داده تا مشکلات زیست محیطی حل شود؛ با انتقال آب و موضوعات این چنینی مشکل فرونشست حل نمی گردد.
نماینده مردم شهرکرد در مجلس اشاره کرد: شورای اسلامی شهر اصفهان وظیفه دارد ببیند چه اتفاقی بر سر آب اصفهان رخ می دهد. وضعیت فرونشست در اصفهان واقعاً نگران کننده است و وزارت نیرو نیز باید پای کار بیاید. باید برای محیط زیست و آب خوان ها احترام قائل شویم.
راستینه اظهار داشت: بارگذاری ها در فلات مرکزی ایران از ساخت مسکن تا توسعه صنایع دیگر تاب نخواهد آورد. هر بارگذاری جدید که نیاز به آب داشته باشد، در فلات مرکزی ایران، موجب خسران کل کشور می شود.


منبع:

1400/08/28
13:51:05
5.0 / 5
206
تگهای خبر: آب , زیست محیطی , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است