دبیر ستاد ملی سیاستگذاری پدیده گرد و غبار خواستار شد

ارائه برنامه های مدون از طرف اعضای کارگروه ملی گرد و غبار

ارائه برنامه های مدون از طرف اعضای کارگروه ملی گرد و غبار

گل ارکیده: نخستین جلسه کارگروه تخصصی ملی پدیده گرد و غبار روز گذشته انجام شد و دبیر ستاد ملی سیاست گذاری و هماهنگی مدیریت پدیده گردوغبار- خواهان ارائه برنامه های مدون از طرف اعضای کارگروه بعنوان نمایندگان دستگاه های ذیربط در قالب بخشنامه ابلاغی هیئت وزیران شد.به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، اولین جلسه کارگروه تخصصی ملی با هدف بررسی بخشنامه هماهنگی پیشگیری و مدیریت پدیده گرد و غبار مصوب هیئت وزیران مورخ 12 خردادماه سال جاری با سه دستورکار بررسی وظایف مندرج در ماده ۳، تصمیم گیری درباب نحوه پیگیری وظایف محوله، بررسی و تعیین گروههای کاری موضوع تبصره ماده۳ و بررسی و نحوه تحقق وظایف پیش بینی شده در بخشنامه درباب هر یک از دستگاه های عضو انجام شد.

در این نشست علی محمد طهماسبی بیرگانی - دبیر ستاد ملی سیاست گذاری و هماهنگی مدیریت پدیده گردوغبار- به بیان کلیاتی درباب مواد بخشنامه و تکالیف تعیین شده دستگاهها پرداخت و خواهان ارائه برنامه های مدون از طرف اعضای کارگروه بعنوان نمایندگان دستگاه های ذیربط در قالب بخشنامه ابلاغی هیئت وزیران شد.

در ادامه کلیه اعضای کارگروه به بیان نظرات و پیشنهادات خود درباب چگونگی تبیین وظایف محوله پرداختند و با نظر اعضای کارگروه قرار شد در جلسه ای با عنوان جلسه لطمه شناسی به نقاط قوت و ضعف عملکرد بخشنامه پیشین با هدف بهبود عملکرد بخشنامه فعلی پرداخته شود.

همین طور اعضای کارگروه باتوجه به حجم کاری بالا و تعدد اعضای جلسه خواهان تخصصی تر شدن جلسات در قالب گروههای کاری تخصصی شدند. بر این اساس پیشنهاد شد گروههای کاری تخصصی با عنوان گروه کاری مطالعات، پژوهش و اطلاع رسانی، گروه کاری فنی- اجرائی و گروه کاری بین الملل بمنظور پیشبرد اهداف تخصصی بخشنامه تشکیل و تکالیف دستگاهها در هر گروه کاری ساماندهی و تعیین شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، علاوه بر این قرار شد سیاست ها و تصمیمات گرفتن شده در کارگروه تخصصی ملی، در کمیته ملی سیاست گذاری و هماهنگی مدیریت پدیده گردوغبار متشکل از معاونان وزارتخانه ها و سازمان های عضو ستاد به تصویب برسد و به دستگاه های ذی ربط جهت اجرا ابلاغ شود و توسط دبیرخانه ستاد ملی مورد پایش و ارزیابی قرار بگیرد و نتایج اقدامات مطابق با بخشنامه مذکور به هیئت وزیران منعکس شود.منبع:

1400/07/21
08:59:19
5.0 / 5
31
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است