هشدار بارش شدید باران در بعضی استان ها

هشدار بارش شدید باران در بعضی استان ها

سازمان هواشناسی با صدور هشداری نسبت به بارش باران شدید در بعضی استانهای شمال و شمال شرق کشور و نزدیک شدن طوفان حاره ای به نوار ساحلی و جنوب استان سیستان و بلوچستان اطلاع داد.به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، در اخطار نارنجی رنگ هواشناسی آمده است که بارش شدید باران امروز (۸ مهر) در استانهای گیلان، شمال و شرق اردبیل و شمال آذربایجان شرقی و تداوم آن طی فردا (۹ مهر) در گیلان و شمال و شرق اردبیل پیشبینی می شود. فعالیت این سامانه در مناطق مرتفع و کوهستانی با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی همراه خواهد بود و انتظار می رود که شنبه (۱۰ مهر) در استان گیلان به فعالیت خود ادامه دهد.

سازمان هواشناسی در ادامه این اخطار نسبت به بالا آمدن سطح آب رودخانه ها، آبگرفتگی معابر، سیلاب و طغیان رودخانه ها و مسیل ها، لغزندگی و کاهش دید در جاده ها اخطار داده و به اجتناب از تردد و توقف در حاشیه رودخانه ها، پرهیز از توقف، تردد و چرای دام در کنار رودخانه ها و مسیل ها، پرهیز از صعود به ارتفاعات، احتیاط در تردد در جاده ها، بازگشایی دهانه پل ها و آبروها، استقامت بخشی به سازه های موقتی و ضعیف همچون گلخانه ها، تابلوهای تبلیغاتی سفارش کرده است.

سازمان هواشناسی همینطور در ادامه این اخطار نسبت به ناپایداری جوی متاثر از نزدیک شدن چرخند حاره ای اطلاع داده و آورده است: رگبار و رعد و برق، وزش باد خیلی شدید در جنوب سیستان و بلوچستان بخصوص در نوار ساحلی این استان از شنبه تا یکشنبه (۱۰ تا ۱۱ مهر) مورد انتظار است.

در چنین شرایطی سیلابی شدن مسیل ها و طغیان رودخانه های فصلی، خسارت وارده ناشی از وزش باد خیلی شدید، آبگرفتگی معابر، لغزندگی و کاهش دید در جاده ها انتظار می رود. ازاین رو خودداری از تردد و توقف در حاشیه مسیل ها و رودخانه ها، آمادگی فرمانداری ها و دستگاههای امدادرسان، پرهیز از توقف، تردد و چرای دام در کنار رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در تردد در جاده ها، بازگشایی دهانه پل ها و آبروها، استقامت بخشی به سازه های موقتی و ضعیف همچون گلخانه ها، تابلوهای تبلیغاتی سفارش می شود.

به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، در اخطار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیشبینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. اخطار نارنجی برای آماده باش دستگاههای مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.

منبع:

1400/07/09
11:34:21
5.0 / 5
242
تگهای خبر: آب , دستگاه , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است