هوای ناسالم تهران برای گروه های حساس

هوای ناسالم تهران برای گروه های حساس

به گزارش گل ارکیده بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، الان، دوشنبه (5 مهر 1400) باوجود کاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.


به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران نشان میدهد که در بامداد روز دوشنبه (۵ مهر ۱۴۰۰) باوجود کاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته است.
همین طور کاهش تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهدنمود. با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت دوشنبه همراه با افزایش ترافیک شامگاهی کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.
در این گزارش آمده است که با وزش باد مؤثر تا بامداد روز سه شنبه (۶ مهر ۱۴۰۰) انتظار می رود کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار گیرد، بااینکه با شروع تردد خودرو ها احتمال کاهش کیفیت هوا در پاره ای از مناطق پرتردد وجود خواهد داشت. افزایش نسبی تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهدنمود. به تدریج با کاهش تندی باد تا اواخر وقت سه شنبه هم زمان با افزایش تردد خودرو ها، افزایش غلظت ذرات معلق و بدین سبب کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پایتخت پیش بینی می شود.
به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون با میانگین ۱۲۹ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با میانگین ۱۰۴ و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس است.1400/07/06
10:52:12
5.0 / 5
159
تگهای خبر: آلاینده , شركت , كیفیت , ناسالم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است