مدیر كل مدیریت بحران استانداری گیلان:

عدم دسترسی به مرکز آتشسوزی در نیزارها زمان مهار را طولانی کرد

عدم دسترسی به مرکز آتشسوزی در نیزارها زمان مهار را طولانی کرد

به گزارش گل ارکیده مدیر کل مدیریت بحران استانداری گیلان ضمن اشاره به مهار آتش سوزی در نیزارهای تالاب انزلی، اظهار داشت: عدم دسترسی به مرکز آتش سوزی زمان مهار را طولانی کرد.به گزارش گل ارکیده به نقل از مهر، امیر مرادی شامگاه چهارشنبه در گفتگوی با بخش خبری شبکه باران ضمن اشاره به آتشسوزی دو روز گذشته در نیزارهای تالاب انزلی، اظهار نمود: با عنایت به عدم وجود مسیر دسترسی به آتش تصمیم گرفته شد از امکانات کشوری برای مهار و خاموشی حریق استفاده گردد.
وی با اشاره به اینکه اداره کل محیط زیست گیلان طی تماس هایی هماهنگی های لازم جهت استفاده از امکانات کشوری را انجام دادند، اظهار داشت: در همان ساعات ابتدایی از ظرفیت بالگرد هلال احمر برای خاموشی آتش استفاده گردد.
مدیر کل مدیریت بحران استانداری گیلان در ادامه ضمن اشاره به این که طی دو روز گذشته بالگرد هلال احمر بیشتر از ۳۰ سورت پرواز انجام داد، اضافه کرد: با اقدامات انجام شده از گسترش بیشتر آتش جلوگیری به عمل آمد.
وی با اشاره به اینکه با عنایت به سرایت آتش به ریشه های نیزار متأسفانه پس از مهار حریق باردیگر شاهد شعله ور شدن آتش در منطقه بودیم، خاطرنشان کرد: با بررسی شرایط به این نتیجه رسیدم که باید از هواپیمای آتش نشان برای خاموشی آتش استفاده گردد.
مرادی ضمن اشاره به این که با بیان این مورد در ستاد مدیریت بحران استان و تصویب آن تلاش ها برای انجام هماهنگی برای ورود هواپیمایی ایلوشین انجام شد، اظهار داشت: این هواپیما ظهر چهارشنبه وارد استان گیلان شده و چهار سورت پرواز برای آپاشی در منطقه انجام داد.
وی با اشاره به اینکه ظرفیت این هواپیما ۴۰ هزار لیتر دارد که با انجام چهار سورت پرواز خلبان هواپیما اعلام نمود که آتش مهار شده است، اظهار داشت: برای اطمینان از خاموشی کامل آتش تا فردا اکیپ ها در منطقه حاضر خواهند بود.
مدیر کل مدیریت بحران استانداری گیلان ضمن اشاره به حضور و مشارکت سپاه و بسیجیان برای مهار و خاموشی آتش، افزود: ۱۲ هکتار از نیزارهای منطقه درگیر آتش شده اما از این میزان هفت هکتار به صورت کامل سوخته است.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون آتش مهار شده است، افزود: تا بامداد فردا تیم های امدادی و محیط بانان در منطقه حضور دارند که در صورت بروز آتشسوزی اقدامات لازم را انجام دهند.


منبع:

1400/06/12
17:28:28
5.0 / 5
279
تگهای خبر: محیط زیست , مسیر , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است